Підтримати

Суд визнав бездіяльність Венедіктової у справі про погрозу гранатами Віталію Шабуніну та його рідним

Святошинський районний суд міста Києва визнав бездіяльність Офісу генерального прокурора України у справі про погрозу вбивством Віталію Шабуніну, його матері та батькам його дружини, яким під двері підклали вибухові пристрої. 

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін 12 січня подав до ОГП клопотання про об’єднання справ про погрозу вбивством його матері і батькам його дружини. Їм підклали гранати під житлом, відповідно, у Рівному і Києві, тому поліція порушила дві справи. Зважаючи на їхню пов’язаність, Шабунін і клопотав про об’єднання.

Згідно із законодавством (стаття 220 КПК), у прокуратури є три дні на розгляд такого клопотання, проте його досі не вирішено. Тому Шабунін із захисниками звернувся до суду, який визнав бездіяльність Офісу генпрокурора і зобов’язав розглянути клопотання.

Офіс Венедіктової місяць саботує моє клопотання, а час йде, жодних результатів у поліції і прокуратури, схоже, немає. А зважаючи на те, як ОГП виконує свої обов’язки, сподіватися на реальне розслідування не доводиться. Але тепер Венедіктова зобов’язана вирішити питання з об’єднанням справ, бо невиконання судового рішення — це кримінальна відповідальність”, — коментує ситуацію Віталій Шабунін.  

Варто зауважити й те, що поліція Києва протягом чотирьох тижнів відмовляється визнати Шабуніна потерпілим у справі з гранатами, так само як і матір його дружини, під двері якої гранати й підклали. Таку бездіяльність Шабунін оскаржував у суді, проте правоохоронці двічі відмовилися надіслати до суду відповідні документи. В той же час поліція Рівного потерпілим його визнала. 

Очевидно, що головною мішенню цих погроз є я, а не мої рідні. Саме команда ЦПК заважає нормально жити і “варитися” певним людям, а не мої рідні і близькі поважного віку. Тому логічно, що серед потерпілих маю бути і я, про що чомусь забули київські слідчі”, — додає Шабунін. 

Нагадаємо, 30 грудня, біля квартири матері голови правління ГО “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна у Рівному знайшли саморобний вибуховий пристрій. Вже 31 грудня подібний пристрій знайшли під дверима квартири батьків дружини Шабуніна у Києві.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності