Підтримати

Суд вивчив “прослушку” Труханова і спільників у закритому режимі

11 лютого в Малиновському суді Одеси відбулося чергове судове засідання за обвинуваченням міського голови Одеси Геннадія Труханова та його спільників  у заволодінні 185 млн гривень. На цьому засіданні суд вирішив, що усі матеріали негласних слідчих або простою мовою “прослушки” слід досліджувати в закритому режимі.

Цілих два томи цих матеріалів досліджували без доступу громадськості та журналістів — виключно у присутності сторін та суду.

Клопотання про закритий розгляд заявив адвокат обвинуваченого директора ТОВ Девелопмент Еліт Петра Загодіренка.

Закритий розгляд за поясненнями адвоката потрібен у зв’язку з тим, що відомості прослушки містять таємницю приватного життя арбітражної керуючої ВАТ “ХК “Краян”, будівлі якого були предметом афери — Міленіни Фоменко.

Своєю чергою прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка заперечував проти закритого розгляду та вказав, що будуть оголошуватися виключно відомості, які стосуються обставин справи.

Ці відомості за словами прокурора не можуть складати таємницю приватного життя, натомість містять важливі відомості щодо вчинення злочину фігурантами справи.

Колегія суддів на чолі із Сергієм Черевком погодилася з позицією захисту та закрила засідання в цій частині.

Суд не врахував, що усі матеріали прослушки щодо приватного життя, які не стосуються злочину підлягають негайному знищенню відповідно до статті 255 Кримінального процесуального кодексу. Тому серед матеріалів у “справі Труханова” не могло бути відомостей, які не стосуються злочину.

Нагадаємо, що Малиновський суд розпочав слухати цю справу у жовтні 2018 року та визначив за доцільне транслювати засідання у відкритому доступі. Пізніше суд передумав щодо відкритої трансляції і тепер взагалі вирішив дослідити найважливіші докази у закритому режимі.

При цьому інтенсивність розгляду “справи Труханова” в Малиновському суді Одеси є найвищою у порівнянні з іншими серйозними справами в цьому ж суді. Поспіх може бути пов’язаний із бажанням фігурантів розглянути справу до створення Вищого антикорупційного суду.

До цього суд обрав явно не відповідний закону спосіб дослідження доказів: замість суду докази у справ зачитують прокурори. Разом з матеріалами прослушки на 11 лютого таким чином встигли дослідити вже 60 із 66  томів письмових доказів.

Батько головуючого судді у цій справі Черевко є суддею в  Одеському апеляційному суді. Саме цей суд буде переглядати справу Труханова в апеляційному порядку, якщо Малиновський суд встигне розглянути до створення Вищого антикорупційного суду.

Як відомо, Геннадія Труханова та ще 7 його спільників підозрюють в організації схеми із заволодіння коштами місцевого бюджету в сумі 185 млн грн під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. У подальшому сплачені кошти планували вивести через фіктивні підприємства, чому завадили прокурори САП разом з детективами НАБУ.

На лаві підсудних також: Павло Вугельман – віце-мер Одеси, Василь Шкрабай — голова постійної комісії Одеської міськради з питань комунального майна, Олексій Спектор — директор Департаменту комунальної власності Одеської міськради та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
А судді Труханова хто? Розслідування «PROSUD»

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності