Підтримати

Суд відмовився закрити провадження у справі реклами Луценка

Суд відмовив Нацраді з питань телерадіомовлення у закритті провадження за позовом Центру протидії корупції щодо реклами Генпрокурора, а також зобов’язав Нацраду надати докази здійснення перевірки достовірності інформації використаної у рекламі.

Сьогодні відбулось підготовче засідання у справі за позовом Центру протидії корупції до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення щодо реклами Генпрокурора Юрія Луценка.

Суд залучив у якості третіх сторін громадську організацію “Українська антикорупційна асоціація”, а також Генеральну прокуратуру замість самого Генпрокурора, оскільки він є керівником установи. Разом із тим суд зобов’язав Нацраду надати докази здійснення перевірки достовірності інформації використаної у рекламі.

Нагадаємо, що Центр протидії корупції подав адміністративний позов до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправними дій щодо визнання соціальною рекламою відеороликів “Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість”. Надання рекламі статусу “соціальної” дозволило ставити її в ефіри телеканалів та радіостанцій безкоштовно.

Згідно з позовом активістів, реклама має швидше ознаки політичної, а не соціальної. Надавши їй статус соціальної, Нацрада з питань телерадіомовлення порушила закон Закон України “Про рекламу”. Треті особи у справі — генеральний прокурор Юрій Луценко та громадська організація “Українська антикорупційна асоціація”.

Крім того, реклама містить маніпулятивну інформацію та пропагування суто генпрокурора Юрія Луценка задля впливу на потенційних виборців.

У рекламі Юрія Луценка сказано, що “про затримання понад 9 тисяч підозрюваних осіб за корупцію, понад 3 тисячі осіб притягнено до суду за корупцію та 1692 корупціонери засуджено”. Хоча, відповідно до листа від першого заступника Генпрокурора Дмитра Сторожука, статистика щодо протидії корупційним кримінальним правопорушенням значно нижча, ніж заявлена у реклами.

Так, за 2017 рік Генеральна прокуратура вела 1445 кримінальних проваджень, 1093 особи вчинили кримінальні корупційні правопорушення та 308 осіб із числа виявлених ГПУ було засуджено. ЦПК надав цей лист від заступника Генпрокурора суду, який долучив документ до справи.

Слід додати, що спочатку Генпрокуратура відхрещувалася від реклами, згодом журналісти довели, що “соціальна реклама” таки веде до Луценка. Формально відповідальність за створення і розміщення роликів взяла на себе ГО “Українська антикорупційна асоціація”.

Суддя вирішив продовжити підготовче засідання, аби треті особи у справі (громадські організації та ГПУ) мали можливість надати пояснення. Наступне засідання відбудеться 8 серпня о 13.00.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”
ЗАЯВА — Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора
Zero Corruption: Центр протидії корупції оновив бренд та розширює коло діяльності

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності