26 жовтня у Дніпровському районному суді Києва відбулось чергове засідання у справі голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. На початку засідання прокурор вимагав для Шабуніна домашній арешт, а потерпілий провокатор Філімоненко натягнув маску з обличчям президента Порошенка.

Суд відмовив прокурору в домашньому арешті Шабуніна та допитав свідка зі сторони захисту – його колегу та до недавнього часу заступницю виконавчого директора Центру протидії корупції Тетяну Пеклун. Вона підтвердила, що вся команда Центру протидії корупції сприймала Філімоненка як провокатора і не вважала журналістом.

Пеклун була присутньою безпосередньо під будівлею Дніпровського військового комісаріату Києва у червні 2018 та надавала Віталію допомогу після того, як псевдо журналіст Філімоненко обприскав його з балончика. Відзначимо, після інциденту між Шабуніним та помічником народного депутата Радикальної Партії Всеволодом Філімоненком під військкоматом псевдо журналіст продовжив переслідувати і провокувати антикорупціонера.
Нагадаємо, інцидент стався 8 червня 2017 року — так званий “журналіст” спровокував Шабуніна і той вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги, яку він довів до сліз. Події відбувалися під військкоматом, куди Шабунін прибув за викликом.
Через деякий час після штовханини цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому в обличчя балончиком. Тетяна супроводжувала Віталія у швидiкій до лікарні, де йому діагностували хімічний опік очей.
Уже за 1,5 місяця після події Шабуніну вручили підозру за завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості Філімоненку. Проте у справі про напад із балончиком та хімічний опік очей Віталія навіть не вручили підозри.
Філімоненко називає себе журналістом, але більш відомий своїми провокаціями, а не журналістськими матеріалами.
Раніше Філімоненко переслідував та провокував Шабуніна, його родичів та членів команди. Зокрема у квітні 2017 він переслідував біля будинку Віталія його тещу, а також самого Віталія у центрі Києва.
У травні 2017 Філімоненко та ще двоє чоловіків зустрічали в аеропорту Бориспіль члена правління ЦПК Олександру Устінову, коли вона поверталася із відпустки. Вони довели Устінову до сліз, а також провокували її цивільного чоловіка на бійку.
Крім того, Тетяна Пеклун знайома із діяльністю Всеволода Філімоненка з часів його роботи та ганебного виключення з громадського руху “Чесно”, де вона працювала і була одним із засновником проекту.
Зокрема 2012 року Всеволода Філімоненка виключили з руху “Чесно” через порушення принципів та нехтування цінностями громадської ініціативи. Тоді стало відомо, що Філімоненко вимагав від луганських кандидатів у депутати по 3 тис. євро за невнесення даних про них у ЧесноМетр.

Під час судового засідання 26 жовтня прокурор Руснак подав клопотання до суду про призначення запобіжного заходу для Віталія Шабуніна — домашній арешт на 60 діб. Проте суддя відмовила у задоволенні клопотання про домашній арешт.

Нагадаємо, що Шабуніну інкримінують ч. 2 ст. 345-1 – “погроза або насильство щодо журналіста”, а саме: ”умисне заподіяння журналісту […] середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності “. Голові правління ЦПК загрожує обмеженням або позбавленням волі на строк до п’яти років.
Суд призначив три засідання на грудень 2018. Наступне судове засідання відбудеться 18 грудня о 14.00.
Хронологія справи Шабуніна: http://bit.ly/2LmuEQq
Більше про справу Шабуніна: https://goo.gl/cqfrAo