Підтримати

Суд “узаконив” засекречення декларацій СБУ – рішення

Окружний адміністративний суд Києва після 5 місяців зволікання виніс рішення у справі ЦПК проти СБУ за засекречення декларацій керівництва Служби і повністю відхилив всі вимоги громадської організації.

Рішення було ухвалене через 9 місяців від подачі позову.

Відповідну постанову суду сьогодні отримали адвокати Центру протидії корупції у секретаріаті суду.

Нагадаємо, ЦПК намагалися в судовому порядку змусити СБУ розсекретити декларації керівництва та слідчих, а також – визнати незаконними створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

Також активісти просили визнати незаконними бездіяльність дії НАЗК, зокрема те, що вони не затвердили спеціальний порядок подання декларацій оперативниками та розвідникам, а натомість, погодили створення СБУшниками власної “таємної” системи декларування.

Також активісти просили визнати незаконними бездіяльність дії НАЗК, зокрема те, що вони не затвердили спеціальний порядок подання декларацій оперативниками та розвідникам, а натомість, погодили створення СБУшниками власної “таємної” системи декларування.

Окремо активісти просили суд змусити керівництво СБУ і НАЗК опублікувати відсутні декларації в Реєстрі.

Відмову суд аргументував тим, що в законодавстві відсутні строки для затвердження НАЗК спеціального порядку, тобто тепер його можна затверджувати вічно. Також, суд вважає, що секретними в силу закону є весь склад органів, які здійснюють оперативно-розшукову, розвідувальну та контррозвідувально діяльність.

“Фактично таке рішення суду дозволяє багатьом державним органам, окрім СБУ – поліції, НАБУ, Службі зовнішньої розвідки створювати власні системи декларування та не подавати декларацій в реєстр НАЗК”, – пояснює наслідки такого рішення Олена Щербан, юрист Центру протидії корпуції.

ЦПК обов’язково буде оскаржувати дане рішення, оскільки вважає, що воно “не має нічого спільного с правосуддям”, а трійка суддів у справі: “просто начхали на практику ЄСПЛ (Європейского суду з прав людини), українські закони, совість та здоровий глузд”.

“Колегія суддів на чолі з Русланом Арсірієм слухала справу 4 місяці, потім іще 5 – виносила рішення, хоча, як ми тепер розуміємо, воно було відомо наперед. Відкрити засекречені декларації СБУшників – питання принципу для всієї команди ЦПК. Ми пройдемо всі судові інстанції в цій країні – аж до Верховного суду, щоб мати підстави звертатися до Європейського суду з прав людини”, – коментує рішення суду Щербан.

У громадській організації вважають, що тепер їхній другий аналогічний позов – до Військової прокуратури за засекречення декларацій військових прокурорів – приречений і в цій справі суд винесе аналогічне сумнівне рішення.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК не вбачає підстав для визнання неконституційними положень щодо е-декларування, статті щодо незаконного збагачення та цивільної конфіскації

Читайте також

Всі новини
АНОНС: “Проведемо суддів-зрадників до Ростова”: активісти принесуть суддям Конституційного суду валізи та квитки в Росію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності