Підтримати

Суд ухвалить рішення у справі ЦПК проти СБУ через 10 днів

Окружний адміністративний суд Києва повернувся у режим письмового провадження і через 10 днів винесе рішення у позові Центру протидії корупції до Служби безпеки України через засекречення електронних декларацій керівництва відомства.

Про це головучий у справі “ЦПК проти СБУ” суддя Арсірій повідомив за результатами засідання 23 червня.

Окрім того суд дозволив Центру протидії корупції ознайомитися з документами, наданими Службою безпеки України на вимогу суду. Зокрема йдеться про два документи під грифом “для службового користування”: рішення СБУ про створення автономної системи для електронних декларацій та порядок її ведення.

Ці документи – надважливі для розуміння того, що насправді відбувається з деклараціями СБУ, в який спосіб вони подаються та де зберігаються, хто відповідальний за це і контролює безпеку системи, в решті решт, хто в СБУ перевіряє, чи взагалі подали свої декларації всі співробітники.

“Суд ухвалив не обмежувати наше право ознайомлюватися із цими документами, однак головуючий попередив нас про відповідальність за розголошення інформації з них, яка “для службового користування”, – пояснює юрист ЦПК Олена Щербан, – “Це означає, що ми будемо знати, хто поставив підпис під незаконним рішенням про створення СБУшної системи обробки та зберігання декларацій, але не зможемо про це розказати” – підсумовує юрист.

Напередодні судового засідання ЦПК письмово звернувся до СБУ з проханням надати доступ до цих документів, але відповіді не отримав.

Окрім того, судді долучили до матеріалів справи нові докази, надані ЦПК – розслідування журналістів програми “Схеми” про розкішний автопарк співробітників економічного управління СБУ.

Активісти просили продемонструвати відео розслідування безпосередньо під час судового засідання, утім, суддя Арсірій зазначив, що “нема чого тут влаштовувати кінозал, це ні до чого, ми опрацюємо ці матеріали під час письмового провадження”. Однак судді долучили розслідування журналістів до матеріалів справи як доказ.

У підсумку суд ухвалив перейти в режим письмового провадження, що є фінальною стадією процесу, коли судді вивчають всі докази, надані сторонами, і виносять рішення у справі протягом 10 робочих днів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява Центру протидії корупції щодо протестів у Білорусі
12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим
Заява активістів щодо переслідування Віталія Шабуніна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності