Підтримати

Суд у Швейцарії визнав ексдепутата Мартиненка і його спільника винними у відмиванні грошей

Суд у Швейцарії визнав винними у відмиванні грошей колишнього депутата Миколу Мартиненка та його “праву руку” Павла Скаленка. Мартиненку призначили 28 місяців позбавлення волі, а Скаленку — 24 місяці.

Ще у грудні 2019 швейцарський суд взявся за колишнього нардепа Миколу Мартиненка. Його обвинувачували у легалізації (відмиванні) 2,8 млн євро.

За даними українського слідства, ці кошти — це відкати, отримані внаслідок махінацій Мартиненка зі спільниками на закупівлях українського держпідприємства “Енергоатом”. Вкрадені гроші переводили на підставну компанію Bradcrest, яку контролював, власне, ексдепутат, а та зберігала їх у банках Швейцарії.

Справу про злочин, який передував відмиванню, тобто саме розкрадання коштів “Енергоатому”, а також відмивання зараз розглядає Вищий антикорупційний суд.

Під час слідства НАБУ і САП співпрацювали з тамтешніми правоохоронцями і отримали низку важливих доказів. Швейцарці також аргументували вирок доказами, зібраними НАБУ і САП.

Тепер Швейцарія фактично довела, що гроші Мартиненка у їхніх банках — злочинні. Хоча раніше Мартиненко і його поплічники часто заявляли про те, що справа нібито політична і є помстою.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності