Суд скасував постанову САП про закриття справи нардепа Дзензерського

Київський апеляційний суд 19 грудня скасував постанову САП про закриття справи щодо брехні в декларації народного депутата від “Народного фронту” Дениса Дзензерського. Рішення прокурора САП оскаржували заявники у цій справі — представники АТ “ВТБ банк”.

Так, сьогодні суд скасував ухвалу суду першої інстанції та постанову прокурора САП Валентина Мусіяки про закриття кримінального провадження за фактом декларування Дзензерським недостовірної інформації.

Наслідком рішення Київського апеляційного суду є поновлення розслідування справи. Логічно, що за таких обставин керівник САП Назар Холодницький має призначити нових прокурорів у справі Дзензерського.

Адвокати скаржників зуміли переконати суд в тому, що ця справа була закрита незаконно та передчасно, адже прокурор САП різко змінив свою позицію і замість підготувати проект підозри, додав до справи незрозумілі висновки науковців. До слова, навіть НАЗК провело перевірку декларацій нардепа за 2015 та 2016 роки та підтвердило порушення.

Зауважимо, що у липні цього року прокурор САП Мусіяка закрив кримінальне провадження за фактом внесення заздалегідь недостовірних відомостей до декларації Дзензерським.

У липні 2017 року САП зверталася до Генерального прокурора з проектом подання до Верховної Ради для зняття недоторканності з нардепа. Однак подання повернули на доопрацювання. За інформацією НАБУ, детективи усунули недоліки, проте прокурор вирішив закрити справу. Своє рішення він обґрунтував суперечливими роз’ясненнями науковців, що відповідно фінансові зобов’язання нібито не можуть виникати на підставі судових рішень.  

“Така позиція прокурора САП викликала здивування, оскільки жоден науковець чи наукова установа не можуть тлумачити положення законів України. Таке право має виключно Конституційний Суд. Ні прокурор, ні детектив не можуть брати за основу будь-які роз’яснення чи висновки науковців з правових питань для прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, — коментує юрист ЦПК Андрій Савін, який був присутній під час судового засідання.

Нагадаємо, Дзензерський не задекларував за 2015 та 2016 роки, відомості про наявність фінансових зобов’язань у загальній сумі понад 4 млрд грн. Це – кошти, які стягуються з нього на підставі судових рішень, що набрали законної сили. Цю інформацію також публікували в ЗМІ. Компанії ПАТ «Веста-Дніпро”, ПАТ “Веста індастріал”, ТОВ «Рекуперація свинцю» та ТОВ “Технокомплект”, які входять до групи “Веста” не повернули кредити низки банків. Поручителем у цих кредитах був особисто нардеп Дзензерский.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності