Підтримати

Суд підіграв адвокатам Мартиненка і призначив нову експертизу у справі “Енергоатому”

Сьогодні у Шевченківському районному суді Києва відбулося чергове засідання у справі колишнього депутата Миколи Мартиненка. Судді розглядали клопотання адвокатів про проведення експертизи в епізоді щодо “Енергоатому”, який закінчили досліджувати майже два місяці тому.

Під час засідання суд мав вп’яте досліджувати докази у справі про розкрадання на держпідприємстві “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”.

Проте адвокати Мартиненка на початку засідання подали клопотання про проведення судово-економічної експертизи, яка стосується вже розглянутого епізоду — заволодіня  6,4 млн євро НАЕК “Енергоатом”.

Адвокати екс-нардепа хочуть довести, що завищеної ціни під час закупівлі “Енергоатомом” обладнання у компанії Skoda JS не було. За їхніми словами, клопотання вирішили подати із запізненням, бо тільки наприкінці лютого вони отримали довідку, на основі якої хотіли робити експертизу.

Прокурор САП Олексій Скибенко наголосив, що цю довідку йому не надавли, а це є порушенням процесу. Адже будь-які докази мають надаватися спершу протилежній стороні у справі, а вже потім суду.

Більше того, експертизи у справі “Енергоатому” вже проводилися, у тому числі за клопотанням адвокатів Мартиненка. Тому не зрозуміло, для чого проводити ще одну.

Зрештою, довідку адвокатів не залучили до справи.

Після наради судді вирішили задовольнити клопотання захисників Мартиненка і призначили проведення експертизи у Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз.

“Суд ухвалив упереджене рішення, призначивши цю експертизу. Більше того, доручив її проведення установі, яка вже надавала необ’єктивні висновки в цій справі.”, — каже юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Наступне засідання 14 травня о 9.00.

Нагадаємо, Миколу Мартиненка звинувачують в організації схем з привласнення коштів державних підприємств НАЕК “Енергоатом” і “СхідГЗК”. Загальна сума збитків державі становить майже 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності