Підтримати

Суд остаточно відмовив ЦПК у спростуванні брехливого сюжету ахметівського телеканалу “Україна”

25 лютого в апеляційному господарському суді відбулося фінальне засідання у справі Центру протидії корупції проти телеканалу “Україна”, який належить олігарху Рінату Ахметову. Раніше канал випустив спецрепортаж, що поширює неправдиву інформацію про антикорупціонерів. Суд відмовив активістам у задоволенні апеляційної скарги, у якій вимагали спростувати недостовірні дані про себе.

Центр протидії корупції (ЦПК) подав апеляцію ще на початку 2018. За цей час розгляд справи постійно відкладався — склад суддівськоі колегії змінювався сім разів. Про це юристи ЦПК чомусь дізнавались безпосередньо у день самого засідання. Таким чином, потягом року із більш ніж 12 призначених засідань відбулось фактично 4.  

Громадська організація оскаржувала рішення господарського суду, який відмовив ЦПК у спростуванні сюжету телеканалу “Україна” — “Слідами грантоїдів. У ньому журналісти оббрехали громадську організацію та використали недостовірні дані про її роботу, чим ввели в оману глядачів.

З яких підстав і апеляційний суд відмовив ЦПК — активістам невідомо, оскільки суддя зачитав лише резолютивну частину рішення.

Як і в суді першої інстанції, ми надали документи на підтвердження того, що поширена про нас інформація не відповідає дійсності. Це – листи від Посольства США та міжнародної організації з розвитку права, у яких чітко зазначено, що ми НЕ отримували від них кошти на реформування Генпрокуратури. Саме ці тези в сюжеті “Слідами грантоїдів” обурили активістів”, – запевняє адвокат Центру протидії корупції Олександр Литвин.

Нагадаємо, активісти звернулися до Господарського суду із позовом 30 травня 2017 року і вимагали спростувати спростувати тільки відомості в сюжеті, що стосувалися роботи ЦПК. Зокрема, йдеться про звинувачення організації у “фінансових махінаціях” та “художествах Шабунина” (витяг з позову):

У такий спосіб громадська організація хотіла захистити свою репутацію та запобігти подальшим публічним нападам на команду.

Зазначимо, що адвокати ТРК “Україна” в процесі судових засідань відхрещувалися від відеосюжету “Слідами грантоїдів” і заперечували те, що репортаж демонструвався в ефірі телеканалу. Про це у своєму блозі писав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Суд відмовив ЦПК у залученні свідків, які на власні очі бачили цей сюжет і самі стали його “героями”. Уже 9 листопада 2017 року господарський суд Києва відмовив громадській організації “Центр протидії корупції” у задоволенні позову.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАЗК взялося за незадекларований годинник Hublot генпрокурорки Венедіктової
Депутати хочуть “знести” незалежну наглядову раду “Нафтогазу” та інших держпідприємств
Депутати надають нереформованій АРМА можливість втручатися у справи щодо Привату за кордоном

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності