Підтримати

Суд остаточно відмовив ЦПК у спростуванні брехливого сюжету ахметівського телеканалу “Україна”

25 лютого в апеляційному господарському суді відбулося фінальне засідання у справі Центру протидії корупції проти телеканалу “Україна”, який належить олігарху Рінату Ахметову. Раніше канал випустив спецрепортаж, що поширює неправдиву інформацію про антикорупціонерів. Суд відмовив активістам у задоволенні апеляційної скарги, у якій вимагали спростувати недостовірні дані про себе.

Центр протидії корупції (ЦПК) подав апеляцію ще на початку 2018. За цей час розгляд справи постійно відкладався — склад суддівськоі колегії змінювався сім разів. Про це юристи ЦПК чомусь дізнавались безпосередньо у день самого засідання. Таким чином, потягом року із більш ніж 12 призначених засідань відбулось фактично 4.  

Громадська організація оскаржувала рішення господарського суду, який відмовив ЦПК у спростуванні сюжету телеканалу “Україна” — “Слідами грантоїдів. У ньому журналісти оббрехали громадську організацію та використали недостовірні дані про її роботу, чим ввели в оману глядачів.

З яких підстав і апеляційний суд відмовив ЦПК — активістам невідомо, оскільки суддя зачитав лише резолютивну частину рішення.

Як і в суді першої інстанції, ми надали документи на підтвердження того, що поширена про нас інформація не відповідає дійсності. Це – листи від Посольства США та міжнародної організації з розвитку права, у яких чітко зазначено, що ми НЕ отримували від них кошти на реформування Генпрокуратури. Саме ці тези в сюжеті “Слідами грантоїдів” обурили активістів”, – запевняє адвокат Центру протидії корупції Олександр Литвин.

Нагадаємо, активісти звернулися до Господарського суду із позовом 30 травня 2017 року і вимагали спростувати спростувати тільки відомості в сюжеті, що стосувалися роботи ЦПК. Зокрема, йдеться про звинувачення організації у “фінансових махінаціях” та “художествах Шабунина” (витяг з позову):

У такий спосіб громадська організація хотіла захистити свою репутацію та запобігти подальшим публічним нападам на команду.

Зазначимо, що адвокати ТРК “Україна” в процесі судових засідань відхрещувалися від відеосюжету “Слідами грантоїдів” і заперечували те, що репортаж демонструвався в ефірі телеканалу. Про це у своєму блозі писав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Суд відмовив ЦПК у залученні свідків, які на власні очі бачили цей сюжет і самі стали його “героями”. Уже 9 листопада 2017 року господарський суд Києва відмовив громадській організації “Центр протидії корупції” у задоволенні позову.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим
Заява активістів щодо переслідування Віталія Шабуніна
АНОНС – Вночі горів будинок Віталія Шабуніна. ЦПК анонсує пресконференцію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності