Господарський суд Києва відмовив у перегляді рішення про розірвання договору на 712 млн грн щодо робіт з днопоглиблення в українських портах. Переглянути рішення просила компанія, яка була задіяна в схемі дерибану і хотіла відновити корупційну угоду. На її думку, приводом для перегляду є рішення Конституційного суду (КСУ) про скасування повноваження НАБУ подавати позови до суду щодо розірвання договорів.
Це рішення може бути оскаржене до північного апеляційного господарського суду.
Позиція НАБУ в суді заснована на тому, що на момент розгляду судом справи щодо днопоглиблення Бюро мало право звертатися до суду, щоб розірвати договір. Тобто КСУ позбавив НАБУ права позиватися до суду в майбутньому, оскільки рішення КСУ діє з моменту ухвалення, тобто з 5 червня 2019 року.
НАБУ 2017 року подало позов до Господарського суду міста Києва про розірвання договору між держпідприємством “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) та ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання майже 250 млн грн.
У липні 2018 року НАБУ виграло справу і суд визнав недійсним договір на 712 млн грн. Це рішення оскаржувалося, але апеляція та Верховний суд залишили його в силі, на що й посилався представник Бюро під час засідання сьогодні у господарському суді.
“Верховний суд врахував позицію НАБУ під час ухвалення рішення вже після того, як КСУ позбавив Бюро права скасовувати через суди корупційні угоди. На цьому вже у господарському суді наголошував і представник Антикорупційного бюро”, — зауважив юрист Центру протидії корупції (ЦПК) Андрій Савін.
Представник НАБУ: рішення Конституційного суду щодо обмеження повноважень Бюро набуває чинності з моменту його ухвалення. Тому й розірвання корупційної угоди за позовом НАБУ лишається чинним pic.twitter.com/lWE8rNiESS
— ЦПК (@Shabunin) August 28, 2019
Нагадаємо, що днопоглюблювані роботи в портах України проводять для покращення причалів, щоб великі судна могли заходити в порти. Зараз для них причали занадто мілкі. Мета цих заходів — підвищення інвестиційної привабливості України.
Зауважимо, що кримінальну справу щодо розкрадання в АМПУ передали до суду ще в жовтні 2018 року. Наразі справу розглядає Шевченківський суд Києва. На лаві підсудних опинились 7 осіб, зокрема, екскерівник ДП “АМПУ” разом із заступником і двома менеджерами, а також директор та бенефіціарний власник підприємства ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв”. Ця справа потрапить до новоствореного антикорупційного суду після початку його роботи.