Підтримати

Створення антикорупційних судів хочуть відкласти на роки

Зміни в закон про судоустрій створюють антикорупційний суд на папері, а в реальності – відтерміновують появу нового антикорупційного суду та суддів на невизначений строк.

Із такими гаслами вийшли сьогодні під Верховну Раду експерти громадських організацій, які брали участь у розробці концепції антикорупційних судів та нової редакції тексту закону про судоустрій.

Активісти заявили про чергову законодавчу спробу Президента України заблокувати появу в державі незалежного та автономного антикорупційного суду, де мали б розглядатися справи з підслідності Антикорупційного Бюро України.

Так, законопроект №4734, внесений в Раду Президентом, не містить конкретних строків, коли має запрацювати антикорупційний суд, не визначає кваліфікаційні вимоги до суддів, які працюватимуть у новому суді, не закріплює процедуру проведення конкурсу на посади антикорупційних суддів тощо.

Ці важливі норми, а також фактичний запуск роботи антикорупційного суду, поставлені в пряму залежність від іншого закону, який невідомо коли буде – про нього просто є згадка в прикінцевих положеннях документу.

Законопроект у чинній редакції – чергова піар пастка, в яку Адміністрація президента хоче зловити нардепів та міжнародників, обіцяючи їм дієвий антикорупційний суд на папері, а не в реальності. Бо в законопроекті Президента немає жодної згадки про те, коли суд має запрацювати, яких суддів туди обиратимуть та за якою процедурою”, – розповідає Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. – Вони мають намір зробити це за старою процедурою, але в такому випадку немає сенсу говорити про очищення судової гілки влади, і тим більше – мати антикорупційний суд” – пояснює експерт.

На думку активістів, в редакції проекту закону, що розглядатиметься народними депутатами в першому читанні, але може бути проголосований в цілому, відсутні всі ключові норми, що гарантують автономність, фінансову й адміністративну незалежність антикорупційних судів, та, що найважливіше, особливий порядок конкурсного відбору антикорупційних суддів.

“Законопроектом президента утворюється два суди – антикорупційний та патентний. І патентний виписаний в найдрібніших деталях – хто, що, як і коли судді мають почати розгляд справ. Ніхто не переймається тим, коли в реальності запрацює антикорупційний суд – бо нікому не потрібно, щоб він запрацював. Ані на Банковій, ані в парламенті не хочуть створювати суд, судді якого одного дня можуть тебе посадити” – розповіла про перспективи включення вимог активістів в чинний проект закону про судоустрій юрист Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

Активісти, які брали участь у розробці нової редакції закону про судоустрій, наполягають на тому, щоб необхідні для найшвидшого запуску роботи антикорупційного суду зміни були внесені в текст законопроекту між першим та другим читанням.

Як відомо, напередодні про створення Вищого антикорупційного суду заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ПРЕСРЕЛІЗ — Недекларування Труханова: одеський мер зберігав у ексдружини пістолет і мамині гроші, хоча нібито не живе з нею
АНОНС — Коридор з фото Революції Гідності. Активісти нагадають членам Вищої ради правосуддя, чому потрібно звільнити ініціатора розгону Майдану
АНОНС — У ВАКС почнуть досліджувати докази у справі про недекларування Труханова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності