Став відомий склад Етичної ради, яка буде очищувати Вищу раду правосуддя

Вища рада правосуддя вчасно не сформувала склад Етичної ради, однак закон в такому випадку передбачає автоматичний її запуск. До складу Етичної ради увійшло 6 осіб: 3 українських суддів та 3 міжнародних експертів, серед яких суддя у відставці апеляційного суду Сполученого Королівства Сер Ентоні Гупер, що брав участь у формуванні Вищого антикорупційного суду. 

Вища рада правосуддя до 8 листопада мала час на формування складу Етичної ради, однак пропустила вказаний дедлайн. Закон в такому випадку передбачає автоматичне створення Етичної ради, до складу якої входять перші 3 осіб зі списку Ради суддів та міжнародних організацій, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції. 

Таким чином, до складу Етичної ради увійшли: 

  • Лев Кишакевич, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду; 
  • Юрій Трясун, суддя Київського апеляційного суду; 
  • Володимир Сіверін, суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці; 
  • Роберт Корді, суддя Верховного Суду штату Массачусетс у відставці;
  • Сер Ентоні Гупер, суддя апеляційного суду у відставці; 
  • Лавлі Перлінг, колишня Генеральний прокурор Естонської республіки.

“Запуск Етичної ради – один з найважливіших етапів судової реформи. Бо саме цей орган зможе очистити Вищу раду правосуддя, яка всіма силами блокувала зміни в системі. Тепер єдиною загрозою реформи є Конституційний Суд України, який уже відкрив провадження щодо конституційності реформи. Логічним продовженням очищення судової системи є реформа КСУ”, – коментує експертка ЦПК Галина Чижик. 

Етична рада оцінюватиме на доброчесність усіх кандидатів до ВРП незалежно від суб’єкта призначення (обрання), тобто суддів, адвокатів, прокурорів тощо. Самі суб’єкти призначення розглядатимуть лише ті кандидатури, які успішно пройшли перевірку Етичної ради. Окрім цього, Етична рада оцінить на доброчесність чинних членів ВРП та може ініціювати їхнє звільнення. 

Жодне рішення Етичної ради не вважатиметься прийнятим, якщо за нього не проголосували щонайменше двоє міжнародних експертів, а у ситуації рівного розподілу голосів переважатиме і вважатиметься вирішальним голос двох міжнародних експертів. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності