Підтримати

Стало відомо прізвище нового голови Держлікслужби

Міністерство охорони здоров’я подало кандидатуру Сергія Гур’єва на посаду Голови Державної служби лікарських засобів.

Про це стало відомо з офіційного документу Кабінету Міністрів України «Центру протидії  корупції».

Слід відзначити, що сам МОЗ цю кандидатуру досі не оприлюднив. Так, єдине повідомлення щодо майбутнього очільника Держлікслужби на офіційному сайті МОЗ – про те, що конкурс завершено.

Сергій Гур’єв – доктор медичних наук, професор, заступник Генерального директора Українського науково-практичного Центру екстреної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.

“На жаль, ми мусимо констатувати факт, що керівником ключового фармрегулятора країни не стане нова людина, – стверджує Олександра Устінова, член правління “Центру протидії корупції”. – Це людина яка більше 10 років працювала в існуючій системі і в самій Держлікслужбі, органу, що був і лишається одним з найкорумпованіших у країні. Саме від цієї людини залежатиме вартість ліків в Україні, які сьогодні в ціні золота”, – додає вона.

Як відомо, кандидатуру С.Гур’єва на посаду голови Держлікслужби має затвердити Кабінет Міністрів України.

Довідково:

  • Держлікслужба для Сергія Гур‛єва – не нова структура. Довгий час Сергій Гур‛єв був членом Ради з питань державної реєстрації виробів медичного призначення державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення.
  • Відповідно до Положення, Рада надає рекомендації щодо реєстрації (перереєстрації) виробів медичного призначення в Україні, проведення клінічних випробувань, проведення додаткових експертиз виробів медичного призначення, призупинення або зупинки дії реєстраційного посвідчення та інших питань у сфері обігу виробів медичного призначення, віднесених до компетенції Державної служби лікарських засобів та виробів медичного призначення.
  • Фактично, без дозволу Ради в Україні не реєструвався жоден виріб медичного призначення чи будь-яка медтехніка.
  • Більшість членів Ради мали свій власний бізнес, пов’язаний з медтехнікою – Інна Демченко, заступник екс-керівника Держлікслужби Олексій Соловйьова; нинішній народний депутат від Опозиційного блоку Тетяна Бахтєєва; Валерій Девко тощо.
  • Валерій Девко – у минулому керівник державного підприємства “Політехмед” та співвласник компанії “Люксоптика”, що торгує виробами медичного призначення. Одним із співвласників “Люксоптики” разом із Девком є мати голови Адміністрації Президента – Бориса Ложкіна, Ложкіна Лариса.
  • Компанія “Люксоптика” володіє іншою компанією, що торгує обладнанням –  “Медтехніка”, співвласником якої є свекруха Бориса Ложкіна – Шоломова Фіма.
  • У 2011 році Сергій Гур’єв став заступником Ради з питань державної реєстрації виробів медичного призначення державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення.
  • Одним із постійних співавторів наукових робіт Гур’єва виступав Олексій Соловйов, скандальний екс-керівник Держлікслужби, а нині – помічник народного депутата Тетяни Бахтєєвої.
Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Кабмін затвердив ручне керування медичних закупівель: країна може залишитися без ліків
ЗАЯВА – Громадські організації закликають Степанова не призначати куратором майже 100 мільярдів фігуранта антикорупційних розслідувань
АНОНС – Куратор 100 мільярдів. Як Степанов без зайвих очей обиратиме очільника Національної служби здоров’я

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності