Стало відомо, хто обиратиме наступника Холодницького від Ради прокурорів

Рада прокурорів України визначила своїх чотирьох представників до складу конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також його заступників та інших керівників відомства. Верховна рада має визначити своїх представників до комісії до 4 вересня. 

Про це на запит Центру протидії корупції повідомив голова ради прокурорів Михайло Місюра. Рішення було ухвалене 4 червня 2020 року. 

Делегуються Роман Куйбіда, Нона Цоцорія, Драго Кос, а також Томас А. Фаєрстоун.

Так, Роман Куйбіда – заступник голови правління ГО “Центр політико-правових реформ”, член Громадської ради доброчесності.

Нона Цоцорія – міжнародна консультантка з оцінки та реалізації проектів з прав людини, боротьби з корупцією, верховенства права, екссуддя Європейського суду з прав людини.

Драго Кос – голова робочої групи з хабарництва в міжнародних бізнес-переказах в рамках Організації економічного співробітництва і розвитку, керуючий партнер у компанії RUR у сферах корпоративної доброчесності, запобігання корупції, судового аудиту тощо. У 2003-2011 році очолював Групу держав у боротьбі з корупцією, створену Радою Європи. А з 2004 по 2010 був першим головою Комісії із запобігання корупції Словенії.

Томас А. Файрстоун – колишній прокурор США, партнер компанії “Бейкер та Маккензі”. Має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США: 6 років працював у відділі боротьби з організованою злочинністю Прокуратури США в Нью-Йорку, де спеціалізувався на справах російських олігархів та чиновників, пов’язаних із корупцією та відмиванням  коштів. 

Нагадаємо, що у листопаді 2020 року закінчується 5 річний термін, на який призначали  керівника САП Назара Холодницького.

Конкурсна комісія складається з 11 осіб: 4 представників ради прокурорів та 7 делегованих Верховною Радою. Членами комісії можуть бути особи з бездоганною діловою репутацією, професійним та моральними якостями, які мають суспільний авторитет. Також вимагається значний досвід в антикорупційній сфері.

Закон забороняє бути в комісії держслужбовцям, особам які займають політичні посади, депутатам і членам партій, військовим і правоохоронцям. 

Верховна рада має визначити своїх представників до комісії, протягом 3 місяців від обрання представників радою прокурорів, тобто до 4 вересня. Якщо ж до цього часу парламент нікого не обере, то комісія буде працювати лише 4 членам від ради прокурорів.

Після обрання переможця конкурсу на посаду керівника САП, комісія подає цього кандидата для його призначення генеральним прокурором. Ця ж комісія обирає і кандидатів на адміністративні посади у САП. На разі, вакантною є також посада заступника керівника САП.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності