Стало відомо, хто обиратиме наступника Холодницького від Ради прокурорів

Рада прокурорів України визначила своїх чотирьох представників до складу конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також його заступників та інших керівників відомства. Верховна рада має визначити своїх представників до комісії до 4 вересня. 

Про це на запит Центру протидії корупції повідомив голова ради прокурорів Михайло Місюра. Рішення було ухвалене 4 червня 2020 року. 

Делегуються Роман Куйбіда, Нона Цоцорія, Драго Кос, а також Томас А. Фаєрстоун.

Так, Роман Куйбіда – заступник голови правління ГО “Центр політико-правових реформ”, член Громадської ради доброчесності.

Нона Цоцорія – міжнародна консультантка з оцінки та реалізації проектів з прав людини, боротьби з корупцією, верховенства права, екссуддя Європейського суду з прав людини.

Драго Кос – голова робочої групи з хабарництва в міжнародних бізнес-переказах в рамках Організації економічного співробітництва і розвитку, керуючий партнер у компанії RUR у сферах корпоративної доброчесності, запобігання корупції, судового аудиту тощо. У 2003-2011 році очолював Групу держав у боротьбі з корупцією, створену Радою Європи. А з 2004 по 2010 був першим головою Комісії із запобігання корупції Словенії.

Томас А. Файрстоун – колишній прокурор США, партнер компанії “Бейкер та Маккензі”. Має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США: 6 років працював у відділі боротьби з організованою злочинністю Прокуратури США в Нью-Йорку, де спеціалізувався на справах російських олігархів та чиновників, пов’язаних із корупцією та відмиванням  коштів. 

Нагадаємо, що у листопаді 2020 року закінчується 5 річний термін, на який призначали  керівника САП Назара Холодницького.

Конкурсна комісія складається з 11 осіб: 4 представників ради прокурорів та 7 делегованих Верховною Радою. Членами комісії можуть бути особи з бездоганною діловою репутацією, професійним та моральними якостями, які мають суспільний авторитет. Також вимагається значний досвід в антикорупційній сфері.

Закон забороняє бути в комісії держслужбовцям, особам які займають політичні посади, депутатам і членам партій, військовим і правоохоронцям. 

Верховна рада має визначити своїх представників до комісії, протягом 3 місяців від обрання представників радою прокурорів, тобто до 4 вересня. Якщо ж до цього часу парламент нікого не обере, то комісія буде працювати лише 4 членам від ради прокурорів.

Після обрання переможця конкурсу на посаду керівника САП, комісія подає цього кандидата для його призначення генеральним прокурором. Ця ж комісія обирає і кандидатів на адміністративні посади у САП. На разі, вакантною є також посада заступника керівника САП.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Петиція за відновлення декларування чиновників та депутатів зібрала 25 000 підписів. Тепер її має розглянути президент
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності