США ввели санкції проти Дубінського після звернень ЦПК

11 січня 2021 року стало відомо, що Сполучені Штати Америки ввели санкції проти 7 громадян та 4 засобів масової інформації України через втручання у президентські вибори Сполучених Штатів. Серед цих осіб опинився також нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубінський, звернення щодо якого надсилав Центр протидії корупції. 

На сайті Мінфіну США йдеться: «Міністерство фінансів США з контролю за іноземними активами вжило додаткових заходів проти семи фізичних осіб та чотирьох суб’єктів, які є частиною пов’язаної з Росією мережі іноземного впливу, яка має стосунок до Андрія Деркача. Російські дезінформаційні кампанії, спрямовані на американських громадян, є загрозою для нашої демократії».

Так, 5 жовтня 2020 року ЦПК звернувся у Мінфін США з детальним описом корупційних та прокремлівських дій Дубінського з проханням внести його до санкційного списку Офісу контролю іноземних статків Міністерства фінансів США (ОФАК – Office of Foreign Assets Control of the US Treasury). 

Саме цей орган 9 вересня 2020 року вніс до санкційного списку народного депутата України Андрія Деркача як агента Кремля – за численні спроби втрутитися у вибори США.

Олександр Дубінський активно допомагав Андрію Деркачу – виходив з ним на пресконференції, надсилав листи з дезінформацією топпосадовцям США. ЦПК детально описав ці дії Олександра та надіслали заяву в ОФАК. 

«Наявність людини в списку ОФАК означає величезний ризик блокування будь-яких рахунків цієї особи або повязаних з ним команій за кордоном. В Україні також банки мають визначити за Дубінським неприйнятно високий ризик та відмовити йому в обслуговуванні. У випадку з Дубінським проблеми будуть в його Словацьких компаніях, які він похапцем переписав на дружину Лесю Цибко. Також я маю великий сумнів, що пан Олександр зможе отримувати дохід від youtube за розміщений контект на його каналі. Думаю це лише  питання часу блокування взагалі екаунтів Дубінського в youtube», – зазначила виконавча директорка ЦПК Дар’я Каленюк. 

Нагадаємо, що у жовтні Дар’я Каленюк детально описала на прикладі Дубінського, як ЦПК добиватиметься санкцій для агентів Крепля. 

У рамках проекту #ЗробимоЇхВізиРазом ЦПК збирає інформацію про статки корупціонерів та прокремлівських агентів у владі та звертається до ЄС, Великої Британії, США та Швейцарії із проханням заборонити в’їзд кожному, хто атакує співпрацю України з Заходом, а також перевірити джерело походження статків таких осіб.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
AntAC’s letter to Atlantic Council regarding Akhmetov’s funding
Заява громадськості щодо катастрофічних екологічних наслідків бездіяльності Верховної Ради
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності