Підтримати

США ввели санкції проти Дубінського після звернень ЦПК

11 січня 2021 року стало відомо, що Сполучені Штати Америки ввели санкції проти 7 громадян та 4 засобів масової інформації України через втручання у президентські вибори Сполучених Штатів. Серед цих осіб опинився також нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубінський, звернення щодо якого надсилав Центр протидії корупції. 

На сайті Мінфіну США йдеться: «Міністерство фінансів США з контролю за іноземними активами вжило додаткових заходів проти семи фізичних осіб та чотирьох суб’єктів, які є частиною пов’язаної з Росією мережі іноземного впливу, яка має стосунок до Андрія Деркача. Російські дезінформаційні кампанії, спрямовані на американських громадян, є загрозою для нашої демократії».

Так, 5 жовтня 2020 року ЦПК звернувся у Мінфін США з детальним описом корупційних та прокремлівських дій Дубінського з проханням внести його до санкційного списку Офісу контролю іноземних статків Міністерства фінансів США (ОФАК – Office of Foreign Assets Control of the US Treasury). 

Саме цей орган 9 вересня 2020 року вніс до санкційного списку народного депутата України Андрія Деркача як агента Кремля – за численні спроби втрутитися у вибори США.

Олександр Дубінський активно допомагав Андрію Деркачу – виходив з ним на пресконференції, надсилав листи з дезінформацією топпосадовцям США. ЦПК детально описав ці дії Олександра та надіслали заяву в ОФАК. 

«Наявність людини в списку ОФАК означає величезний ризик блокування будь-яких рахунків цієї особи або повязаних з ним команій за кордоном. В Україні також банки мають визначити за Дубінським неприйнятно високий ризик та відмовити йому в обслуговуванні. У випадку з Дубінським проблеми будуть в його Словацьких компаніях, які він похапцем переписав на дружину Лесю Цибко. Також я маю великий сумнів, що пан Олександр зможе отримувати дохід від youtube за розміщений контект на його каналі. Думаю це лише  питання часу блокування взагалі екаунтів Дубінського в youtube», – зазначила виконавча директорка ЦПК Дар’я Каленюк. 

Нагадаємо, що у жовтні Дар’я Каленюк детально описала на прикладі Дубінського, як ЦПК добиватиметься санкцій для агентів Крепля. 

У рамках проекту #ЗробимоЇхВізиРазом ЦПК збирає інформацію про статки корупціонерів та прокремлівських агентів у владі та звертається до ЄС, Великої Британії, США та Швейцарії із проханням заборонити в’їзд кожному, хто атакує співпрацю України з Заходом, а також перевірити джерело походження статків таких осіб.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Підозрювана в держперевороті Савченко та прихильниця ексрегіоналів: кого просувають в члени комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки
Депутати подалися у комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки – розповідаємо хто
До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС ЦПК разом з партнерами відкрили виставку у Раді

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності