Спроби ВР змінити правила гри наприкінці конкурсу – атака на незалежність рішення комісії – Джованні Кесслер

“Спроби ВР змінити правила гри наприкінці конкурсу – атака на незалежність рішення комісії” – заявив сьогодні під час засідання конкурсної комісії Джованні Кесслер, директор Європейського управління боротьби із шахрайством.

Нагадаємо, сьогодні на вирішальному засіданні з відбору Директора антикорупційного бюро конкурсна комісія обрала чотирьох кандидатів, які, у разі успішного проходження спеціальної перевірки, пропонуватимуться Президенту на посаду головного борця з ТОП-корупцією в Україні.

Під час засідання члени конкурсної комісії висловили занепокоєння у зв’язку із реєстрацією чергового законопроекту, що вносить зміни в закон про Нацбюро.

Зокрема, законопроект авторства депутатів Грановського, Мушака (обидва від БПП) та Хміля (Народний Фронт) №2339 скасовує граничний вік перебування особи на посаді Директора Національного антикорупційного бюро.

“Під час нашого першого засідання (ред. – де обговорювалася доцільність роботи комісії над змінами до закону про Національне Антикорупційне Бюро), я наполегливо казав, що ми не є Верховної Радою і, як комісія, не маємо втручатися у рішення, що приймає парламент”, – заявив Кесслер.

“Тепер я хочу звернутися до Верховної Ради, яка є виразом довіри українців та носієм  демократичних цінностей: ви не є конкурсною комісією. Ми є конкурсною комісією. Будь-які спроби втрутитися у чинний процес (ред. – відбору кандидатів на посаду директора Бюро) є дуже небезпечним. Змінювати правила гри наприкінці процедури конкурсного відбору – атака на незалежність членів та рішень комісії, яку ми будемо відбивати”, – підсумував Кесслер.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ВАКС стягнув 3,6 млн грн з голови Васильківського суду Максима Ковбеля у справі про цивільну конфіскацію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності