Справу щодо ймовірно незадекларованої вілли та інших статків Авакова закрили через скандальне рішення Конституційного Суду

Національне антикорупційне бюро України закрило розслідування щодо брехні в декларації міністра внутрішніх справ Арсена Авакова через скасування Конституційним Судом кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Про це НАБУ повідомило Центру протидії корупції як організації, яка подала заяву про злочин.

Йдеться про недекларування Аваковим у 2017 та 2018 роках вілли в Італії приблизною вартістю 3 млн 300 тисяч євро, яку Аваков набув через свою компанію у жовтні 2017 року. Вона розташована у прибережному муніципалітеті Сан- Феліче-Чірчео і має площу у 566 кв. метрів.

Також протягом 2015-2018 років Аваков задекларував свої та дружини грошові активи від 49 тисяч грн до 1,9 млн доларів, але не вказав доходи від процентів, які нараховуються банками. 

Також, детективи НАБУ знайшли розбіжності у вказаних в декларації у 2017 році доходах дружини Авакова, що на думку детективів могло свідчити про недостовірні дані. 

У документі також йдеться про дві кіпрські компанії, які зникли з декларації за 2018 рік, хоча були припинені лише у 2019, наявність різниці між фактичними доходами і зазначеними в декларації тощо. Все це могло бути підставою для притягнення до відповідальності. 

Проте після рішення Конституційного Суду щодо фактичного знищення декларування чиновників і відповідальності за відповідні порушення, брехня Авакова не вважається злочином, а справу довелося закрити. 

Нагадаємо, що низку справ про недекларування вже закрито Вищим антикорупційним судом, зокрема це справи мера Одеси Геннадія Труханова, ексдепутатів Сергія Скуратовського і Максима Полякова, колишнього голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля тощо. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності