Підтримати

Справу Шабуніна розглядатиме суддя Козачук

Наступного тижня розпочнеться судовий процес над головою правління громадської організації “Центр протидії корупції” Віталієм Шабуніним. Справу  розглядатиме суддя Козачук Олена Дніпровського районного суду. Відповідна інформація з’явилася  на порталі судової влади. Дата першого судового засідання призначена на 30 січня 2018 року о 14.30 за адресою:  м.Київ, вул. Кошиця, 5, каб. 103.

Віталія Шабуніна звинувачують у завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту – ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України. “Політична вмотивованість справи є очевидною для всіх, – стверджує Олена Щербан, адвокат Шабуніна. Кримінальне провадження щодо фальсифікації медекспертизи, на основі якої «шиють» справу, ніхто взагалі не розслідує, натомість тут ми бачимо стрімке просування справи при повній відсутності доказової бази», – додає вона.

Так, наприклад, за даними медичної експертизи – перелом стінки гайморової пазухи, на який посилаються слідчі, був виявлений лікарями лише через 12 днів після інциденту. Мало того, перелом був зафіксований з протилежної сторони від тієї, в яку був здійснений удар, зафіксований на відео.

Хочемо нагадати, що з моменту початку розслідування слідство декілька разів змінювало свою думку щодо правильної кваліфікації справи. Так, з моменту початку розслідування (8-го червня) пройшло 7 з половиною місяців та 5 місяців з моменту оголошення Шабуніну першої підозри (16 серпня). Спочатку активісту намагалися  інкримінувати ч. 2 ст 345-1 (насильство щодо журналіста), після публічної критики  журналістів – слідство за ніч передумало та висунуло підозру  за ч. 1 ст. 122 (тілесні ушкодження середньої тяжкості). Пізніше, ще через 5 місяців кваліфікація злочину таки була змінена на побиття журналіста.

Справу, відповідно до судової ухвали, розслідували 10 слідчих.

Прикметно, що інші справи про напади та побиття журналістів правоохоронці розслідують безрезультативно. Лише одиниці справ доходять до суду. Зокрема, після Революції гідності за статтею 345-1, що інкримінується Шабуніну, було винесено лише 4 вироки. У двох випадках це – угода про примирення, а в третьому обвинуваченого взагалі звільнено від відбування покарання з іспитовим строком.


Нагадаємо, що 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком, помічником депутата Радикальної Партії Сергія Мельничука. Філімоненко називає себе журналістом, але більш відомий своїми багатьма провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

З оприлюдненого відео видно, що так званий “журналіст” спровокував Шабуніна, і той вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги, яку він довів до сліз. Через деякий час цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому в обличчя газовим балончиком.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка
АНОНС — Справа Шабуніна: завтра у суді мають допитати провокатора Філімоненка
Справа Шабуніна: під час наступних засідань суд допитає Філімоненка та Шабуніна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності