Справа “Золотого мандарину”: ганебне рішення ВАКС, яким суд підіграв захисту і відмовив у заочному розслідуванні щодо експомічниці Логвинського

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Ярослав Шкодін відмовив у заочному досудовому розслідуванні щодо Марії Шевкопляс (Швець), колишньої помічниці народного депутата Георгія Логвинського. Вона одна з фігуранток справи “Золотого мандарину” зі збитками в понад 54 млн грн.

Це рішення ще можна оскаржити в Апеляційній палаті ВАКС.

Шевкопляс вже майже два роки перебуває в міжнародному розшуку. У 2019 році вона вилетіла із Борисполя до Ізраїлю, а у жовтні 2020 року ВАКС дозволив її заочний арешт, чим підтвердив обґрунтованість підозри.

Адвокати наполягали на тому, що НАБУ та САП здійснюють щодо їх підзахисної політичне переслідування, оголошення її у міжнародний розшук та повідомлення їй про підозру нібито здійснено з порушенням КПК, а сама Шевкопляс (Швець) виїхала з України до Ізраїлю через заміжжя. Після шлюбу вона змінила прізвище, набула громадянство Ізраїлю і залишилася там для постійного проживання.

Суд почав із того, що назвав твердження захисту про політичні переслідування голослівними, а також встановив, що Шевкопляс оголошена у міжнародний розшук з дотриманням усіх процедур, вона обізнана про розпочате щодо неї кримінальне провадження, повідомлення їй про підозру відбулося із дотриманням вимог КПК, а сама Шевкопляс переховується від НАБУ з метою ухилення від відповідальності.

Але далі почалося найцікавіше. Суддя Шкодін сказав, що підозра нібито є необґрунтованою, а клопотання безпідставне, бо суд не може поза розумним сумнівом стверджувати, що Шевкопляс була обізнана про злочинну схему і вчинила пособництво у розкраданні. Така дивна позиція судді стала причиною того, що у задоволенні клопотання він відмовив.

І це при тому, що ще у жовтні 2020 року це ж питання вже розглядав колега Шкодіна, слідчий суддя ВАКС Тимур Хамзін. У судовому рішенні про заочний арешт він дійшов зовсім протилежного висновку (цитуємо):

“Таким чином, не вирішуючи питання про доведеність вини та остаточної кваліфікації дій Марії Шевкопляс, виходячи з наданих матеріалів клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення Марією Шевкопляс кримінального правопорушення за викладених у клопотанні обставин”.

Більше того, у листопаді 2021 року Вищий антикорупційний суд теж повів себе інакше. Тоді суд дозволив (https://t.me/fuckcorruption/1112) заочне розслідування щодо іншого фігуранта справи – номінального власника “Золотого мандарину” Фелікса Козакова, якого називають правою рукою екснардепа Логвинського.

Тепер же нам залишається сподіватися на апеляцію ВАКС, яка ще може врятувати ситуацію із розслідуванням по експомічниці Логвинського.

Більше про справу та попередню невдалу спробу її поховати через Верховний суд можна почитати в нашому матеріалі на “Українській правді”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності