Справа заводу “Краян”: підготовче засідання зривають уже пів року

Підготовче засідання у справі заводу “Краян” не можуть провести уже шість місяців. Серед фігурантів провадження – мер Одеси Геннадій Труханов, якого разом зі ще шістьма особами обвинувачують у заволодінні 92 млн грн місцевого бюджету Одеси.

Декілька разів засідання відкладали, бо захисники Михайло Коротюк та Сергій Лисенко банально не ходили до суду. Одного з них навіть оштрафували на 13 тисяч гривень.

1 вересня адвокат Тарас Пошиванюк попросив відкласти розгляд, бо цього разу вже Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман не змогли прибути на засідання через участь в урочистих заходах до Дня міста. За його словами, на 227 річницю прибудуть поважні гості з інших держав, зокрема з Греції. Незрозуміло тільки, чому про заплановані урочистості не повідомили під час погодження дати цього засідання. Пошиванюк лише “щиро вибачився”.

Судді хотіли призначити наступне засідання на вересень, але один з обвинувачених тоді поїде у закордонну подорож і пробуде там до 20 вересня, а після цієї дати у відпустку йтимуть судді.

У результаті наступні засідання призначили аж на 12 та 19 жовтня. Нагадаємо, що підготовче засідання не можуть провести ще з березня цього року.

Цікаво, що у 2019 році учасники справи виявляли значно більше інтересу до засідань, які тоді проходили у Малиновському районному суді Одеси. За 8 місяців там відбулося близько 60 засідань. За 12 робочих днів колегія пройшла 67 томів письмових доказів (кожен том займає від 200 до 250 сторінок). За 8 днів допитали 75 свідків зі 110. Зривати засідання тоді з учасників ніхто не хотів, бо їм дуже не хотілося, щоб справа потрапила в новостворений Антикорупційний суд.

Завдяки цьому мера Одеси встигли виправдати за два місяці до створення ВАКС. Втім, у лютому 2021 року апеляційна палата ВАКС скасувала вирок Малиновського районного суду і призначила новий розгляд у першій інстанції, який все ніяк не можуть розпочати.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності