Справа Труханова: адвокати спільників одеського мера зловживають правами, дійшло й до хамства

У понеділок 10 лютого в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відбулося перше засідання у справі про розкрадання 92 млн грн під час закупівлі Одеською міськрадою будівель заводу “Краян” (справа Труханова). 

Примітно, що у Малиновському райсуді Одеси, який повністю виправдав одеського мера Геннадія Труханова зі спільниками, адвокати намагалися якомога швидше слухати справу. А у ВАКС почали затягувати. 

Річ у тім, що справа Труханова надійшла до ВАКС у жовтні. Відтоді не було жодного засідання, адвокатам дали достатньо багато часу на різні клопотання. А тепер двоє із захисників не прийшли до суду. 

Один з них повідомив, що перебуває у відрядженні, але надав як доказ лише квиток. Жодної інформації про відрядження не було. Другий адвокат обрав іншу справу у Львові, де також має підзахисного. А їхні колеги на засіданні хотіли ще 40 днів відкладення.

Суддя одразу всім заявив, що затягувань допускати не збирається, засідання можна проводити і без адвокатів, якщо причини неявки неповажні. Однак він дав час до 17 лютого.

Найбільше обурила поведінка адвоката одного з обвинувачених Лисенка: 

  • Він тричі робив зауваження головуючому судді, вимагав поваги, а сам хамовито спілкувався з колегією.
  • Тикав руками на інших суддів, заявляючи, що не знає їхніх імен.
  • Збирається довести неконституційність Антикорсуду (вічна і смішна історія).
  • Разом зі своїм колегою не хотів відповідати на запитання судді про відводи. Хоча це прямо передбачено кримінальним процесуальним кодексом.

Наступне засідання відбудеться 17 лютого о 10:30. Навіть попри те, що двоє адвокатів одразу заявили, що не можуть прийти на засідання. Та за словами головуючого судді, підібрати ідеально час для майже 20 учасників справи неможливо. До того ж призначати дату засідання — компетенція суду.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності