Підтримати

Справа Шабуніна: Суд дозволив залучити Тараса Шевченка у якості медіа-спеціаліста

19 квітня відбулось чергове судове засідання у справі проти голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Суд дозволив брати участь у допиті свідків Тарасу Шевченку у якості медіа-спеціаліста. Одночасно, суд надав захисту Філімоненка час до 3 травня для ознайомлення  з документами.

Суд не задовольнив клопотання захисту блогера-провокатора Всеволода Філімоненка про відвід Тараса Шевченка від участі у справі в якості спеціаліста. Аргументом захисту Філімонека було те, що Шевченко разом із Віталієм Шабуніним бере участь в акціях, тренінгах та є його другом на Facebook.

Про відвід Шевченка клопотав також прокурор, зазначивши, що Шевченко не отримує платню за участь у судовому процесі та витрачає свій робочий час, що є свідченням його упередженості.

Зауважимо, що Тарас Шевченко — юрист, експерт з питань медіа права, директор Центру демократії та верховенства права, член Ради Реанімаційного пакету реформ та співініціатор громадського руху “ЧЕСНО”.

“Тарас Шевченко є найкращим відомим нам експертом у сфері журналістики. Жодних підстав сумніватися у його об’єктивності немає“, — зазначив адвокат Віталія Шабуніна Дмитро Онученко.

Після допуску Тараса Шевченка, захист Філімоненка одразу попросив про перерву для ознайомлення з документами Тараса Шевченка, які, зазначимо, уже надавалися раніше.

Варто зазначити, що засідання суду розпочалося на годину пізніше, встановленого часу та тривало близько 15 хвилин, після чого суддя приблизно годину перебувала в нарадчій кімнаті вирішуючи питання щодо відводу Тараса Шевченка.  

Блогер-провокатор Філімоненко прийшов у суд у шоломі та з газовим балончиком на шиї, що очевидно є неповагою до суду. Згодом поліцейські вилучили балончик. У час поки судді не було в залі Філімоненко провокував Віталія Шабуніна, а також присутніх.

Крім того, Філімоненко неодноразово обзивав медіа-експерта Тараса Шевченка “мавпою”. У тому числі у присутності судді.

Хочемо нагадати, що Шабуніна звинувачують за статтею 345-1 «Погроза або насильство щодо журналіста» Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Наступне судове засідання відбудеться 3 травня о 13.45 у Дніпровському районному суді  Києва (вул. Кошиця, 5).

 

Читайте більше про справу Шабуніна: https://goo.gl/cqfrAo

Відеозапис суду: https://goo.gl/xcTKjG

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка
АНОНС — Справа Шабуніна: завтра у суді мають допитати провокатора Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності