Справа “Роттердам+”: екснардеп Чумак припинив оскаржувати відмову у відновленні справи, бо вона вже відновлена

Екснардеп і колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак відмовився від апеляційної скарги на рішення судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої про відмову у відновленні справи “Роттердам+”, адже справу вже відновила інша суддя ВАКС Оксана Олійник.

Наприкінці вересня суддя ВАКС Катерина Широка відмовилася відновлювати справу “Роттердам+” за скаргою Віктора Чумака, за заявою якого свого часу відкрили кримінальну справу. Тоді Чумак оскаржив це рішення в Апеляційній палаті ВАКС.

Згодом інша суддя, Оксана Олійник, за скаргою Нікопольського заводу феросплавів, який є потерпілим у справі, все-таки скасувала постанову прокурора САП Віталія Пономаренка про закриття справи, тобто відновила її. Її рішення остаточне і не підлягає оскарженню.

Важливо додати й те, що після рішення судді Широкої стали відомі результати нової експертизи, яка визначила 39,9 млрд грн збитків внаслідок впровадження формули “Роттердам+”. 

Тому Чумак вирішив відкликати апеляційну скаргу на рішення судді Широкої, адже справа “Роттердам+” вже є відновленою. Суд задовольнив відмову Чумака від апеляційної скарги.

Експерти ЦПК пояснюють, що зараз фактично не має значення, яке рішення винесла б Апеляційна палата ВАКС: чи скасувала б рішення Широкої, чи залишила б чинним. Суть у тому, що вже є рішення судді Олійник, яке набрало законної сили і не підлягає оскарженню в цій частині.

Водночас прокурор Пономаренко продовжує “зливати” справу. Попри те, що рішення судді Олійник про відновлення провадження не підлягає оскарженню, він подав апеляційну скаргу до апеляції ВАКС. 

Нагадаємо, за даними НАБУ, топменеджери компанії “ДТЕК” олігарха Ріната Ахметова в 2015 році “домовилися” з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо затвердження формули утворення ціни на електроенергію “Роттердам+”.

Формула передбачала включення до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку вугілля в Україну з портів Європи, яких не існувало. Це призвело до штучного збільшення вартості електроенергії для всіх споживачів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності