Підтримати

Справа проти Віталія Шабуніна вже рік слухається у суді

Рік тому 30 січня 2018 року відбулось перше судове засідання у кримінальній справі проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна.

Голові правління ЦПК інкримінують ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України, а саме завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту. Йому світить до 5 років позбавлення волі.

8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком, помічником депутата Радикальної Партії Сергія Мельничука. Філімоненко називає себе журналістом, але більш відомий своїми багатьма провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

З оприлюдненого відео видно, що так званий “журналіст” спровокував Шабуніна, і той вдарив Філімоненка по обличчю. Через деякий час цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому та журналістам в лице газовим балончиком.

Справу Шабуніна розслідували 7 з половиною місяців, через 5 — оголосили першу підозру про побиття громадянина (з ч. 1 ст. 122КК). Слідство продовжувало строки розслідування 4 рази. Напередодні завершення розслідування справу перекваліфікували з тілесних ушкодженнь середньої тяжкості на “насильство щодо журналіста” (ч. 2 ст 345-1 КК). Справу розслідували 10 слідчих і 5 прокурорів.

Віталій Шабунін дійсно вдарив провокатора і буде нести за це відповідальність, передбачену законом.

Відеоблогер, який отримав удар, — керівник та співзасновник Луганської обласної партійної організації політичної партії “5.10” та помічник нардепа з радикальної партії Сергія Мельничука.

У 2012 році був з ганьбою виключений з Громадянського руху ЧЕСНО “через порушення принципів та нехтування цінностями громадянської ініціативи” після того, як в мережі Інтернет з’явилися відео та аудіо файли, де цей блогер вимагав хабара від довірених осіб кандидата в народні депутати в одному із округів Луганської області.

Філімоненко та його соратники системно переслідували команду ЦПК, використовуючи для цього персональні дані членів команди від правоохоронних органів (на нашу думку, від СБУ).

Про побиття якого “журналіста” може йти мова?

Дати наступних засідань — 5, 19 та 22 лютого.

***
Читайте більше про справу Шабуніна: https://goo.gl/cqfrAo
Інтерактивна хронологія справи: http://bit.ly/2LmuEQq

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Розбіжності у свідченнях та відсутність меддокументів: суд у справі Шабуніна допитав судмедексперта та рентгенолога
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності