Справа нардепа Дзензерського поповнила список злитих справ САП

Реєстр злитих справ Спеціалізованою антикорупційнойною прокоратурою поповнився новою справою. Йдеться про закриття справи народного депутата від “Народного фронту” Дениса Дзензерського, який став боржником банків на загальну суму у майже 4 млрд грн.

Так, Дзензерський, будучи акціонером групи компаній «Веста», став поручителем у низці кредитних справ, взяв на себе борг «ВТБ Банк» і «Банк Кредит Дніпро» на загальну суму у майже 4 млрд грн.

Кредитори Дзензерського звернулися до суду та виграли справи про стягнення з нього коштів, але у деклараціях нардепа за 2015-2016 нардеп не вніс інформацію про ці фінансові зобов’язання.

Також Дзензерський не вказав у декларації інформацію про наявні на той час корпоративні права в ПАТ МНПК «Веста» у розмірі майже 8 млн грн.

Нацагентство з питань запобігання корупції 2017 року провело повну перевірку декларацій Дзензерського за 2015-2016 роки та також підтвердило ці порушення.  

Детективи НАБУ в ході розслідування зібрали докази, що стало підставою для підготовки проекту подання до Верховної Ради для зняття недоторканності з нардепа в липні 2017 року. Подання повернули на доопрацювання. За інформацією НАБУ — детективи усунули недоліки.

Після цього прокурор мав скласти новий проект подання для зняття недоторканності.

Утім у липні 2018 року прокурор САП Валентин Мусіяка виніс постанову про закриття справи.

Своє рішення він обґрунтував суперечливими роз’ясненнями науковців, що фінансові зобов’язання нібито не можуть виникати на підставі судових рішень.

Така позиція прокурора САП Мусіяки викликає лише подив, адже жоден науковець чи наукова установа не можуть тлумачити положення законів України. Таке право має виключно Конституційний Суд. Ні прокурор, ні детектив не можуть брати за основу будь-які роз’яснення чи висновки науковців з правових питань для ухвалення процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, —пояснює юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Представники банків-кредиторів Дзензерського оскаржили в суді закриття цієї справи. Спочатку суд першої інстанції їм відмовив, але Київський апеляційний суд скасував ухвалу суду першої інстанції та постанову прокурора САП Валентина Мусіяки.

Наслідком рішення Київського апеляційного суду є поновлення розслідування справи.

Логічно, що за таких обставин керівник САП Назар Холодницький має призначити нових прокурорів у справі Дзензерського.

Наразі ми відправили запит у САП щодо зміни групи прокурорів у справі Дзензерського та чекаємо відповідь.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності