Підтримати

Мартиненко vs ВАКС: адвокати тиснуть на суд аргументами про “неформальне спілкування” судді із Ситником через участь у публічному форумі

Сьогодні під час засідання у справі ексдепутата Миколи Мартиненка у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) адвокат екснардепа Петро Бойко заявив про «сумніви в неупередженості» головуючої судді Лесі Федорак. Мовляв, суддя була присутня на форумі, де також був директор НАБУ Артем Ситник, що може свідчити про їхнє «неформальне спілкування».

Бойко заявив, що Центр протидії корупції у липні цього року поширив інформацію про захід, на якому разом виступали спікерами Артем Ситник і Леся Федорак. За його словами, підстав відводити суддю від справи через це немає, але це нібито викликає сумніви в неупередженості складу суду.

Так, у липні цього року ЦПК та низка інших громадських організацій дійсно влаштовували захід “Встановлення справедливості — порядок денний для майбутнього парламенту”, на якому обговорювалися вимоги активістів до політичних партій, які тоді балотувалися до парламенту. 

І Ситник, і Федорак були запрошені як спікери поряд з більше десятка інших посадовців, включно з тодішнім заступником голови Офісу Президента Русланом Рябошапкою, главою представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі..

«Участь у спільному публічному заході ніяк не може свідчити про упередженість. Усі судді ВАКС були присутні на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським під час запуску роботи суду. То чи свідчить це про їхню упередженість? За такого підходу в адвоката Бойка також є упередження щодо всіх посадовців, з якими він брав спільну участь у публічних заходах», — коментує слова Бойка член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Примітно, що Петро Бойко 2015 року брав участь у круглому столі з питань судової реформи. На ній серед інших були представники судової влади. За логікою Бойка, факт цієї зустрічі можна вважати “неформальним спілкуванням”, що нібито свідчить про його упередженість.

Сама суддя Федорак також спростувала неформальне спілкування з Артемом Ситником.

Раніше, адвокат Бойко заявляв, що судді Вищого антикорупційного суду “оголосили війну адвокатам”, оскільки скаржаться в дисциплінарні комісії за прогули адвокатами судів. Ще до того адвокати Мартиненка ініційовували безпідставні відводи прокурору САП Перову та тодішньому детективу НАБУ Семаку.

Цієї теми не торкалися інші адвокати, проте відвід все-таки оголосили. Хоч і з інших підстав. Адвокат Ігор Черезов заявив відвід колегії суддів через нібито порушення правил авторозподілу, а також особисто судді Олегу Федорову. 

Суд відмовив у відводі всієї колегії, проте суддю Федорова все ж відвели. 

Нагадаємо, Мартиненка та спільників обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом” на 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У ВАКС почнуть розгляд справу “бурштинових екснардепів” Розенблата і Полякова
АНОНС — У суді набирає обертів справа ексголови Держаудитслужби Гаврилової, яка набрехала в декларації на 7,5 млн грн
АНОНС — Завтра Антикорсуд почне по суті розглядати справу Насірова на 2 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності