Підтримати

Справа Мартиненка: ВАКС провалив останню спробу повернути прокурора Перова, якого відвели за грюк дверима

Сьогодні, 11 лютого, судді Апеляційної палати Антикорсуду  під головуванням Даниїли Чорненької відмовили Спеціалізованій  антикорупційній прокуратурі (САП) у фактичному поверненні у справу екснардепа Миколи Мартиненка прокурора Андрія Перова. Його відвели ще 2018 року у Шевченківському райсуді через спекуляції адвокатів. 

Так, судді Чорненька, Микола Глотов та Олександр Семенников не захотіли скасувати ухвалу про відвід Перова. 

«Фактично, ВАКС не зміг взяти на себе відповідальність за повернення прокурора Перова у справу Мартиненка. Адже його відвели без жодних на те законних підстав. Незаконність покарання Перова навіть засвідчила Велика Палата Верховного суду. Однак Апеляційна палата Антикорсуду повелася на істерики адвокатів Мартиненка, як і Шевченківський суд», — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Справа в тому, що у вересні 2018 року перед початком розгляду справи Мартиненка Шевченківський суд відвів Перова на основі догани Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). 

КДКП оголосила догану Перову за грюк дверима, але згодом це абсурдне покарання скасував Верховний суд.

У зв’язку з тим, що єдина обставина для відводу Перова була скасована судом, САП просила переглянути відвід, однак Шевченківський суд зрештою став на бік Мартиненка. Київський апеляційний суд також посприяв адвокатам. Він скасував рішення Шевченківського суду, але вигадав нові причини начебто упередженості прокурора Перова.

У жовтні 2019 Верховний суд взяв до уваги ці обставини та вирішив, що справа щодо відводу Перова зі справи Мартиненка має ще раз слухатися в апеляції. Ця апеляція була у ВАКС.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності