Підтримати

Справа Мартиненка: Прокурори долучили докази у схемі з розкрадання 17,2 млн доларів на Схід ГЗК

Прокурори САП надали суду докази причетності Мартиненка та його соратників до розкрадання на держпідприємстві СхідГЗК. Загалом у справі вже долучили вже 185 із 209 томів.

Мартиненку та його соратникам інкримінують розкрадання держави на 17,29 млн доларів США шляхом реалізації схеми, згідно з якою в Україну для держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) поставили понад 600 тис кг казахстанського урану вартістю 57,46 млн доларів США, за який підконтрольній Мартиненку компанії перерахували «Steuermann» уже 74,75 млн доларів США.

Сьогодні покурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків та Олексій Скибенко надали суду оригінали документів, отриманих через міжнародно-правову співпрацю з Казахстаном щодо купівлі урану підконтрольною Мартиненку компанією «Steuermann» у казахстанського «Степногірського гірничо-хімічного комбінату», а також банківські документи казахстанської компанії.

Крім того, прокурори надали суду результати здійсненого мінпаливенерго  аудиту держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», який підтверджує порушення законодавства під час купівлі комбінатом урану в «Steuermann».

Під час засідання прокурор наголосив на документах отриманих від прикордонної служби, які підтвердили факт поїздки менеджерів Мартиненка — Руслана Журила та Олександра Сорокіна в Казахстан ще до оголошення тендеру на закупівлю урану.

Більше того, прокурори надали суду матеріали, отримані австрійськими колегами під час обшуку в офісі компанії «Steuermann» у Відні. Як стало зрозуміло зі слів прокурора, відповідний обшук проводився за запитом української сторони.

Крім того, прокурори долучили висновки експертиз щодо підтвердження розміру збитків 17,29  млн доларів.

Нагадаємо, минулого засідання прокурори долучили письмові докази у 90 томах.

Більшість доказів стосувалися схеми на НАЕК “Енергоатом”, де, за версією слідства, розікрали 6,4 млн євро.

Серед найважливішого — десятки долучених томів містять матеріали міжнародної співпраці НАБУ з правоохоронцями Чехії, Швейцарії, Латвії, Австрії та Панами.

Наступне судове засідання — 26 листопада о 09.00. Адреса суду — Дегтярівська 31-А.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності