Підтримати

Справа Мартиненка потрапить до Антикорупційного суду

У Шевченківському районному суді Києва відбулося засідання у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка, обвинуваченого в організації схеми з розкрадання майже 700 млн грн двох держпідприємств. Судді призначили наступне засідання аж на 6 серпня.

Суд мав продовжити дослідження епізоду з розкрадання 17,2 млн доларів “Східного гірничо-збагачувального комбінату” у червні, проте адвокат Мартиненка Петро Бойко попросив відкласти засідання через свою відпустку.

Зважаючи на відпустку адвоката, а також відпустки членів колегії суддів, наступне засідання у справі Мартиненка відбудеться 6 серпня.

Відомо, що вже за місяць після призначеної дати, а саме 5 вересня, розпочне свою роботу новостворений Вищий антикорупційний суд.

Справу Мартиненка почнуть заново слухати в Антикорупційному суді, тож усі підслідні йому справи, які розглядаються зараз у судах першої інстанції, автоматично потрапляють туди після початку його роботи. А вирок у справі Мартиненка до 5 вересня навряд встигнуть оголосити. Адже ще навіть не закінчилася стадія розгляду доказів САП, після якої йде стадія доказів адвокатів Мартиненка та допит свідків”, — каже юрист Центру протидії корупції (ЦПК) Андрій Савін.

На сьогоднішньому засіданні дослідили докази, пов’язані з урядовою програмою забезпечення українських підприємств урановою сировиною власного виробництва, замість імпортування.

Тобто керівники “СхідГЗК” не мали б взагалі закуповувати уранову сировину, натомість вони імпортували її за завищеними цінами.

Нагадаємо, екс-нардеп Микола Мартиненко разом зі спільниками організували схему на закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман” на 17,2 млн доларів.

Окрім уранового епізоду, Мартиненка і його спільників підозрюють у заволодінні коштами держпідприємства НАЕК “Енергоатом”.Збитки державі склали 6,4 млн євро. Докази у цій справі вже дослідили.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності