Підтримати

Справа Мартиненка: нові і старі адвокати продовжують балаган і затягування в суді

У Вищому антикорупційному суді відбулося засідання у справі про розкрадання 700 млн грн з держпідприємств “Енергоатом” і “СхідГЗК”, обвинуваченим в якій проходить, зокрема, екснардеп Микола Мартиненко.

Більшість адвокатів у цій справі — нові, адже влітку частина обвинувачених відмовилася від захисників. У когось це безкоштовні державні адвокати, а в когось — платні. Але і ті, і інші продовжили затягування процесу. 

Так, наприклад, адвокати, як і попередні, почали оголошувати відводи суддям. Серед причин було, зокрема, те, що захисникам нібито не дали належним чином ознайомитися з матеріалами, які перебувають у суді. Хоча для цього у них було щонайменше два місяці. Адвокатка Нонна Надіч оголошувала свої клопотання навіть до того, як суд встигав вирішити попередні.

Судді також зазначили, що адвокати можуть писати скарги на ім’я головуючого судді, якщо хтось зі співробітників Антикорсуду не забезпечує доступ адвокатам до документів. Цього адвокати не робили.

Адвокат Черезов, який від початку у справі, вчергове проявляв неповагу до суду і суддів. Він заявив, що у головуючої судді Лесі Федорак нібито “свій” Кримінальний процесуальний кодекс, не такий як в інших, і тому подав клопотання про надання адвокатам такого ж КПК

Під час засідання суд так і не продовжив по суті досліджувати докази, адже цей процес був заблокований численними клопотаннями і відводами. 

У справі Мартиненка у ВАКС вже майже дослідили весь атомний епізод, пов’язаний із розкраданнями в НАЕК “Енергоатом”. Прокурор зачитав дані про “відкати” підставній фірмі Мартиненка, про те, як ексдепутат витрачав ці гроші на навчання доньки за кордоном та інші приватні потреби. 

Примітно, що суд у Швейцарії вже виніс обвинувальний вирок щодо Мартиненка і його спільника Павла Скаленка. Їх визнали винними у відмиванні грошей, які, за даними НАБУ і САП, були розкрадені саме на українських держпідприємствах. Мартиненку призначили 28 місяців в’язниці, а Скаленку — 24.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності