Підтримати

Справа Мартиненка: Флешка від Швейцарців та відвід прокурора Симківа

Сьогодні відбулось чергове засідання у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка. Адвокати продовжують вимагати не визнавати докази зі Швейцарії. Суд взяв перерву, щоб вирішити питання щодо долучення флешки з документами від Швейцарської прокуратури.

Так, сьогодні прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури хотіли розглянути документи надані Швейцарською прокуратурою, які серед іншого встановлюють бенефіціарного власника компанії Bradcrest Investment.

За даними слідства, на рахунки цієї компанії надійшов відкат з чеської фірми Skoda js a.s. у розмірі 6,4 млн євро.

Згідно з обвинувальним актом, бенефіціарним власником  Bradcrest Investment є Мартиненко. З рахунків цієї ж компанії екс-нардеп сплачував за особисті та родинні витрати.

Швейцарці на запит НАБУ всі документи (близько 600 сторінок) вислали на закодованій флешці.

Адвокати ж Мартиненка просили суд визнати ці документи неналежним чином завіреними, а тому недопустимими доказами. За їхніми словами, швейцарці мали би кожен надісланий документ проштампувати та підписати.

За словами прокурора, міжнародно-правові норми не вимагають засвідчувати такі документи. Немає вимоги щодо конкретної форми надання документів, отриманих від співпраці з міжнародними правоохоронцями.

Аргументи сторони захисту абсолютно не відповідають нормам українського та міжнародного права. Отримані від швейцарської сторони  документи чітко відповідають нормам статті 550 Кримінального процесуального кодексу, відповідно до якої отримані та запитувані документи у зв’язку із міжнародним співробітництвом не потребують жодної додаткової легалізації та засвідчення.

Аналогічні норми і містяться в ст. 17 Європейської конвенцією про взаємну допомогу у кримінальних справах від 20.04.1959, а це означає, що відповідні докази є допустимим та повинні бути належно оцінені судом.

Колегія суддів ухвалила відкласти вирішення цього питання до наступного засідання, щоб вивчити міжнародне законодавство.

Сьогодні адвокати Мартиненка також хотіли відвести зі справи ключового прокурора САП Романа Симківа. Проте суд відмовив.

Причина начебто недолучення протоколу засідання між Skoda js a.s. та НАЕК Енергоатом, який начебто виправдовує Мартиненка.

За словами прокурора, відвід є безпідставним, бо долучення доказів — не обов’язок, а право сторони обвинувачення. Більше того, згаданий протокол засідання міститься у документах, наданих адвокатом Бойком.

“Відвід був настільки необгрунтованим, що складається враження, що адвокати подали його спеціально, аби влаштувати цирк та відвернути увагу від ключових доказів у справі та надати суду можливість продемонстурувати “справедливість”, відхиливши такий відвід”, — коментує юристка ЦПК Олена Щербан.

“Очевидно, спроби відвести прокурора будуть продовжуватися і в майбутньому. Раніше суд уже відвів зі справи Мартиненка прокура Перова за грюк дверима та детектива Семака за лайки в соцмережах”, — додає юристка.

Разом із тим адвокати Мартиненка влаштували у залі судового засідання цирк, передавши суду папірець, у якому зазначили детектива НАБУ бенефіціарним власником іноземної компанії замість Мартиненка. Адвокати так натякали, що швейцарські та українські прокурори могли підробити докази.

Сторона захисту “забула” повідомити, що будь яка фальсифікація доказів у справі як зі сторони Швейцарії, так і в Україні є кримінально караним діянням, а процедура встановлення бенефіціара у Швейцарії є дуже суворою.

Наступне засідання — понеділок 10 грудня о 09.00.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності