Підтримати

Справа Мартиненка: екс-нардеп перешкоджає дослідженню отриманих з Австрії доказів

Адвокати колишнього народного депутата Миколи Мартиненка вкотре намагаються визнати недопустимими докази у справі щодо розкрадання майже 700 млн гривень на двох держпідприємствах.

Цього разу йдеться про документи, отримані через міжнародну правову допомогу щодо підконтрольної екс-нардепу компанії «Штоєрман» з Австрії.

19 березня в Шевченківському суді Києва відбулося чергове судове засідання у справі за обвинуваченням Мартиненка та його спільників.

«Докази, отримані за запитом про міжнародну правову допомогу, є поширеною світовою практикою. Однак необґрунтоване визнання доказів від іноземних правоохоронців недопустимими ставить під питання отримання таких доказів у майбутньому і може стати небезпечним процентом», — коментує італійський прокурор та член наглядової ради ЦПК Джованні Кесслер, який прийшов на засідання.

У документах серед іншого є виписки про рух коштів по рахунку компанії в австрійському банку. На цей рахунок йшли кошти українського підприємства «СхідГЗК» за поставки уранового оксидного концентрату.  

Однак суд відклав рішення про відповідність доказів до нарадчої кімнати. Іншими словами це означає, що це рішення суд ухвалить уже після того, як вивчить усі докази та заслухає свідків.

«Коли судді озвучують своє рішення про допустимість доказів одразу, то сторони розуміють, які докази вони обговорюють», — додав Кесслер.

Крім того сьогодні у суді досліджували інформацію з диску, який надали австрійські правоохоронці. Мова йде про документи вилучені у ході обшуків в офісі компанії «Штоєрман» у Відні.

Серед документів були виписки про рух коштів з українського підприємства на рахунки фігурантів справи Руслана Журила, Володимира Богданця та Миколи Мартиненка, акти приймання-передачі уранового концентрату, листування керівництва «СхідГЗК» з компанією «Штоєрман».

Згідно із випискою про рух коштів зрозуміло, що компанія «Варгрейв», на яку надходили кошти «СхідГЗК» через «Штоєрман» оплачувала витрати на оренду житла матері дочки Мартиненка Софії (Ірині Свєшнікової).

Окрім того, адвокати вкотре маніпулювали щодо відсутності перекладів деяких документів. Хоча прокурори неодноразово наголошували, що всі документи, які потрібні у справі, перекладені.

Нагадаємо, що суд уже завершив вивчати докази щодо епізоду атомної справи. Наразі суд досліджує докази щодо уранової справи.

Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні майже 700 млн гривень із двох державних підприємств Східного гірничо-збагачувального комбінату і Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У ВАКС почнуть розгляд справу “бурштинових екснардепів” Розенблата і Полякова
АНОНС — У суді набирає обертів справа ексголови Держаудитслужби Гаврилової, яка набрехала в декларації на 7,5 млн грн
АНОНС — Завтра Антикорсуд почне по суті розглядати справу Насірова на 2 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності