Підтримати

Справа Мартиненка: адвокати влаштували зухвалий демарш на засіданні, суд хоче притягнути їх до відповідальності

У ВАКС відбулося чергове засідання у справі ексдепутата Миколи Мартиненка зі спільниками. На засідання прийшли ймовірно лояльні до екснардепа ЗМІ, а адвокати і обвинувачені зірвали засідання.

На засідання прибули журналісти чотирьох каналів: “Україна”, “Прямий”, “Інтер” і “Еспресо”. Це сталося на фоні того, як протягом кількох засідань адвокати зривають дослідження доказів, підвищуючи голос і не даючи оголосити матеріали прокурору. 

На думку експертів Центру протидії корупції, не виключено, що адвокати з обвинуваченими викликали собі своєрідну “підмогу” у вигляді лояльних каналів. Раніше про заангажованість кількох з них щодо суду і слідства у справі Мартиненка писав “Детектор медіа”.

Тож сьогодні адвокати і обвинувачені застосовували до суддів неприйнятні порівняння, відверто звинувачували в упередженості. Під час оголошення відводу суддям вони заявляли, що “вирок вже написаний”, що “навіть за сталінського правосуддя слухали захисників, а зараз не слухають”, що судді є ніби акторами, а одна з них — прима-балерина (очевидно, натяк на головуючу суддю Лесю Федорак).

Коли судді відмовилися відводити себе від справи, адвокати почали знову подавати велику кількість клопотань: то про перекладача, то про “додержання законності”, то знову про відвід. Судді заявили, що клопотань не по суті більше не буде, адже адвокати зловживають правом і затримують процес. 

Адвокати Мартиненка і ко зривають засідання

Що робити, якщо ти адвокат і не можеш (чи не хочеш) нормально доводити невинуватість своїх підзахичних? Влаштовувати демарші і порушувати порядок на засіданнях.Так повелися адвокати ексдепутата Миколи Мартиненка та його спільників. Почнемо з того, що на засідання прийшли ні з того ні з сього журналісти каналів "Україна", "Прямий", "Інтер" і "Еспресо". Є підстави вважати, що деякі з цих ЗМІ лояльні до Мартиненка і ко, про що свідчить бодай дослідження "Детектора медіа" (https://bit.ly/2Wp67lC)Тож сьогодні на засіданні адвокати і обвинувачені відчули себе зірками: почали порівнювати суд зі сталінськими часами, головуючу суддю — з прима-балериною, увесь процес — з боксом.Коли суддям урвався терпець і вони вирішили припинити ці зловживання, фігуранти зі своїми захисниками повставали і банально зірвали засідання криками, стуканням, перебиванням. Суд ухвалив звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, аби адвокатів притягнули до відповідальності.Зважаючи на те, як Квалфікомісія "стоїть за своїх", очікувати відповідальності не доводиться (https://bit.ly/32pMuxG). Єдина відповідальність, в яку ще можна вірити — публічна. Тому подивіться це відео з викидами фігурантів і адвокатів і зробіть висновки:

Опубліковано Центр Протидії Корупції Четвер, 16 липня 2020 р.

Після цього адвокати і обвинувачені встали і не давали сказати слова ні суддям, ні прокурору, періодично сміючись, стукаючи по столу.

Судді Федорак, Строгий і Маслов вирішили звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури щодо притягнення адвокатів Петра Бойка, Тетяни Черезової, Анни Надточієвої, Євгенія Крамаренка, Ганни Палагицької до відповідальності. 

Цікаво, що поведінка адвокатів стала особливо неприйнятною саме після того, як суд у Швейцарії виніс обвинувальний вирок щодо Мартиненка і його спільника Павла Скаленка. Їх визнали винними у відмиванні грошей, які, за даними НАБУ і САП, були розкрадені саме на українських держпідприємствах.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності