Підтримати

Справа Мартиненка: адвокати влаштували зухвалий демарш на засіданні, суд хоче притягнути їх до відповідальності

У ВАКС відбулося чергове засідання у справі ексдепутата Миколи Мартиненка зі спільниками. На засідання прийшли ймовірно лояльні до екснардепа ЗМІ, а адвокати і обвинувачені зірвали засідання.

На засідання прибули журналісти чотирьох каналів: “Україна”, “Прямий”, “Інтер” і “Еспресо”. Це сталося на фоні того, як протягом кількох засідань адвокати зривають дослідження доказів, підвищуючи голос і не даючи оголосити матеріали прокурору. 

На думку експертів Центру протидії корупції, не виключено, що адвокати з обвинуваченими викликали собі своєрідну “підмогу” у вигляді лояльних каналів. Раніше про заангажованість кількох з них щодо суду і слідства у справі Мартиненка писав “Детектор медіа”.

Тож сьогодні адвокати і обвинувачені застосовували до суддів неприйнятні порівняння, відверто звинувачували в упередженості. Під час оголошення відводу суддям вони заявляли, що “вирок вже написаний”, що “навіть за сталінського правосуддя слухали захисників, а зараз не слухають”, що судді є ніби акторами, а одна з них — прима-балерина (очевидно, натяк на головуючу суддю Лесю Федорак).

Коли судді відмовилися відводити себе від справи, адвокати почали знову подавати велику кількість клопотань: то про перекладача, то про “додержання законності”, то знову про відвід. Судді заявили, що клопотань не по суті більше не буде, адже адвокати зловживають правом і затримують процес. 

Адвокати Мартиненка і ко зривають засідання

Що робити, якщо ти адвокат і не можеш (чи не хочеш) нормально доводити невинуватість своїх підзахичних? Влаштовувати демарші і порушувати порядок на засіданнях.Так повелися адвокати ексдепутата Миколи Мартиненка та його спільників. Почнемо з того, що на засідання прийшли ні з того ні з сього журналісти каналів "Україна", "Прямий", "Інтер" і "Еспресо". Є підстави вважати, що деякі з цих ЗМІ лояльні до Мартиненка і ко, про що свідчить бодай дослідження "Детектора медіа" (https://bit.ly/2Wp67lC)Тож сьогодні на засіданні адвокати і обвинувачені відчули себе зірками: почали порівнювати суд зі сталінськими часами, головуючу суддю — з прима-балериною, увесь процес — з боксом.Коли суддям урвався терпець і вони вирішили припинити ці зловживання, фігуранти зі своїми захисниками повставали і банально зірвали засідання криками, стуканням, перебиванням. Суд ухвалив звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, аби адвокатів притягнули до відповідальності.Зважаючи на те, як Квалфікомісія "стоїть за своїх", очікувати відповідальності не доводиться (https://bit.ly/32pMuxG). Єдина відповідальність, в яку ще можна вірити — публічна. Тому подивіться це відео з викидами фігурантів і адвокатів і зробіть висновки:

Опубліковано Центр Протидії Корупції Четвер, 16 липня 2020 р.

Після цього адвокати і обвинувачені встали і не давали сказати слова ні суддям, ні прокурору, періодично сміючись, стукаючи по столу.

Судді Федорак, Строгий і Маслов вирішили звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури щодо притягнення адвокатів Петра Бойка, Тетяни Черезової, Анни Надточієвої, Євгенія Крамаренка, Ганни Палагицької до відповідальності. 

Цікаво, що поведінка адвокатів стала особливо неприйнятною саме після того, як суд у Швейцарії виніс обвинувальний вирок щодо Мартиненка і його спільника Павла Скаленка. Їх визнали винними у відмиванні грошей, які, за даними НАБУ і САП, були розкрадені саме на українських держпідприємствах.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності