Справа Мартиненка: адвокат міг принести до суду підроблений договір про правову допомогу

28 вересня мало відбутися чергове засідання у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка.

Судовий розгляд вчергове не вдалося зрушити з місця. Сьогодні на засідання не прийшов адвокат обвинуваченого Василькова Валерій Алієв. Його дружина надіслала смс-повідомлення, що в захисника вночі піднявся тиск, тому зараз він перебуває в лікаря.

Цікавий епізод стався за участі Івана Ангеліна, адвоката обвинуваченого Руслана Журила. Він передав суддям копію договору про надання правової допомоги.

Головуюча суддя Леся Федорак запитала, чому він протягом року не повідомляв суду, що має договір із Журилом. У відповідь Ангелін сказав, що “це відповідало нашим тактичним інтересам у кримінальному провадженні”.

Суд запідозрив, що договір від 20 червня 2020 року може бути підробленим, оскільки 28 липня 2020 року Журило у судовому засіданні заявляв, що не знайомий з Ангеліним і вперше його бачить.

Вищий антикорупційний суд звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з проханням притягнути Ангеліна до дисциплінарної відповідальності.

З жовтня 2020 року окремі адвокати щонайменше 8 разів не з’являлися до суду без поважних причин, однак звернення до дисциплінарної комісії результатів не дало. Через такі дії захисту та безкарність за останній рік у справі не досліджено жодного доказу.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності