Справа Логвинського: Антикорсуд обрав запобіжний захід ексзаступниці міністра юстиції Бернацькій

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) призначив запобіжний захід у вигляді 7 млн грн застави колишній заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій. Її підозрюють у співучасті у схемі ексдепутата Георгія Логвинського із заволодіння 54 млн грн.

Поміж тим, посадовицю зобов’язали з’являтися до правоохоронців за першим викликом, здати паспорти, утриматися від спілкування з іншими фігурантами справи. При цьому суддя Катерина Широка вирішила не застосовувати до підозрюваною електронний браслет.

За інформацією Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Бернацька від 2013 року спілкувалася з Логвинським. Вона листувалася з ним щодо реалізації схеми, надсилала екснардепу пов’язані з нею матеріали. 

Слідство вважає, що будучи посадовицею Мін’юсту, Бернацька сприяла тому, аби компанії Логвинського “Золотий Мандарин Ойл” позачергово виплатили кошти за рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). При цьому в Україні понад 12 тисяч інших рішень ЄСПЛ очікують на реалізацію. 

Прокурор зачитав у суді низку перепсок, які свідчать про причетність Бернацької до справи. Зокрема, вона спілкувалася з Логвинським, пошта якого так і підписана: garik.logv. Також вона спілкувалася з його довіреною особою Олександрою Володимирською. Їй, до речі, минулого тижня обрали запобіжний захід у вигляді 630 тисяч грн застави, одягнули електронний браслет, зобов’язали здати паспорти тощо.

Також на засіданні ми почули, що Бернацька могла тиснути на колишнього уповноваженого Кабміну у справах ЄСПЛ Бориса Бабіна, який вирішив піти на співпрацю зі слідством. Йому, до речі, ВАКС не призначив жодного запобіжного заходу. На засіданні він фактично визнав існування схеми Логвинського. 

Раніше ВАКС також відправив під домашній арешт у нічний час Трубчанінову Людмилу, бухгалтерку фірм, пов’язаних із Логвинським. На відеозаписі НАБУ чути, як бухгалтерка обговорює схему з одним із підставних директорів. 

Нагадаємо, за даними НАБУ, керівники Міністерства юстиції, домовившись з Логвинським, заволоділи бюджетними коштами на суму 54,2 млн грн, перерахувавши їх на одну з фірм ТОВ “Золотой Мандарин Ойл”.

***
Слідкуйте за цією та іншими справами оперативно і з поясненнями на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності