Справа Ісаакяна: засідання відклали та заявили відвід прокурору

Сьогодні у Шевченківському районному суді Києва мало відбутися засідання у справі щодо розтрати боргу у майже 15 мільйонів гривень ДП “Антонов”. Проте засідання перенесли на 5 грудня.

Причиною відтермінування стала відсутність одного із адвокатів обвинуваченого — екс-керівника Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ) Арсена Ісаакяна.

Разом із тим сьогодні у суді представник потерпілої сторони ДІФКУ заявив відвід прокурору, що й будуть розглядати першим питання під час наступного засідання.

У вересні відбулось чи не єдине засідання у справі, під час якого прокурори САП намагалися затвердити угоду із Ісаакяном.

Реальне відбування позбавлення волі хочуть замінити іспитовим строком у два роки та штрафом у 17 тисяч гривень. Тоді як за умови розгляду справи в загальному порядку Ісаакяну загрожує до 6 років позбавлення волі.

Якщо САП таки вдасться затвердити угоду у такому вигляді, Ісаакян відбудеться лише незначним штрафом, а з держпідприємства “Антонов” зможуть стягнути майже 16 мільйонів гривень на користь приватної фірми.

Нагадаємо, що 1998 року ДІФКУ уклала договір на грошову позику 20 млн грн державному підприємству “Антонов” на побудову літаків АН-140. ДІФКУ перерахувала частину коштів — 16 млн грн.

У травні 2015 року керівник ДІФКУ Арсен Ісаакян продав право вимоги цих коштів приватній фірмі за 1,5 млн грн. Внаслідок договору держава зазнала шкоди на 14,6 млн грн.

Це стало приводом для НАБУ розпочати розслідування. Справу передали до суду у березні 2016, проте за цей час відбулось лише одне засідання у вересні 2018, коли САП намагалося затвердити сумнозвісну угоду з Ісаакяном.

Наступне засідання відбудеться 5 грудня о 08.00.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності