Підтримати

Справа фірташівського ЗТМК: Фонд держмайна залучили як потерпілу сторону

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у середу 27 травня задовольнила клопотання Фонду державного майна України долучитися до справи про розтрату 500 млн грн Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) як потерпіла сторона. Це має полегшити роботу Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).

Під час засідання сторони вирішували питання про залучення Фонду держмайна як потерпілу сторону за його ж клопотанням. Річ у тім, що 49% ЗТМК належить фірмі олігарха Дмитра Фірташа, тоді як 51% — державі в особі Фонду.

Прокурори наголошували на необхідності залучення потерпілої сторони. Суд вирішив задовольнити клопотання Фонду і залучити його.

Цікаво, що раніше Фонд взагалі не хотів брати участь у справі, що було проблемою для сторони обвинувачення. 

Нагадаємо, директора “Запорізького титано-магнієвого заводу” Володимира Сивака обвинувачують у розтраті 492 мільйонів гривень держпідприємства, виділених компанією олігарха на модернізацію ЗТМК. Договір про заснування ЗТМК передбачав, що приватній компанії Фірташа передадуть усе майно заводу, за умови виділення ним грошей на оновлення комбінату.

Однак Заводський районний суд міста Запоріжжя повністю виправдав Сивака.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка
АНОНС — Антикорупційний комітет Ради розбиратиметься зі справою Бахматюка, яку “зливає” Венедіктова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності