Підтримати

Справа фірташівського заводу наближається до завершення

В Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду сьогодні допитали представників потерпілих у справі про розтрату 492 млн грн, виділених на модернізацію Запорізького титано-магнієвого комбінату, 49% якого належить кіпрській фірмі, яку пов’язують з олігархом-втікачем Дмитром Фірташем.

У суді допитали представників Фонду державного майна України, а також самого Запорізького титано-магнієвого комбінату, який відносно нещодавно заявив себе потерпілою стороною. Раніше, до зміни керівництва, ЗТМК фактично був на боці обвинуваченого Володимира Сивака, адже він сам був директором підприємства. 

До слова, на засіданні допитали і самого Сивака. Він заперечує свою вину у розтраті виділених на модернізацію грошей. Тож у справі залишилося провести фінальні дебати, після чого судді підуть до нарадчої кімнати для ухвалення рішення. Дебати призначили на 5 листопада. 

Нагадаємо, у травні 2019 року Заводський суд Запоріжжя повністю виправдав директора комбінату. Прокурори оскаржили цей вирок до Апеляційної палати новоствореного Вищого антикорупційного суду. Вони подали дві скарги: або призначити Сиваку покарання у вигляді 12 років в’язниці, або відправити справу на повторний розгляд, але вже до першої інстанції Вищого антикорупційного суду. 

Директора ЗТМК Володимира Сивака обвинувачують у розтраті 492 мільйонів гривень держпідприємства, виділених компанією олігарха на модернізацію ЗТМК. Договір про заснування ЗТМК передбачав, що приватній компанії Фірташа передадуть усе майно заводу, за умови виділення ним грошей на оновлення комбінату.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності