Справа екскерівника ОГХК: у ВАКС дослідили, як Руслан Журило знімав 100 тисяч євро готівкою

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) провели засідання у справі колишнього керівника державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії Руслана Журила, якого обвинувачують у розкраданні 300 млн грн підприємства.

На засіданні дослідили шостий том доказів, у яких, зокрема, йшлося про те, як Журило за день зняв готівкою 100 тисяч євро. Сам він каже, що передав ці гроші українським військовим.

Також дослідили рух коштів між підставними фірмами, які, на думку слідства, пов’язані між собою, а також із самим Журилом.

На засіданні почали досліджувати і сьомий том справи, в якому відображені дані з вилучених телефона і ноутбука Журила. Адвокати, як і зазвичай у таких справах, просили суд визнати низку доказів недопустимими, проте їм відмовляли.

Нагадаємо, за даними слідства, керівництво ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” організувало корупційну схему продажу за заниженими цінами видобутих на держпідприємстві концентратів через компанії-прокладки Bollwerk Finanz- und Industriemanagement AG і Adelis Trade LLP, які своєю чергою за ринковими цінами продавали концентрати реальним іноземним компаніям-споживачам.

Унаслідок цієї схеми державному підприємству завдали збитків на загальну суму в майже 300 млн грн. Руслана Журила відсторонили з посади голови правління ОГХК у рамках кримінальної справи.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності