Спільник Насірова просив ВАКС зменшити собі суму застави, але йому повністю відмовили

У середу і п’ятницю 29 і 31 січня у Вищому антикорупційному суді відбулися засідання у справі колишнього голови Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова і його експідлеглого Володимира Новікова. Їх обвинувачують у незаконному подовженні розстрочок газовим компаніям ексдепутата-втікача Олександра Онищенка.

На засіданні 29 січня Новіков подав клопотання про зменшення йому застави до суми, яка не перевищує 170 тисяч грн. Тримання під вартою із правом застави у 8 млн грн йому призначили ще у березні 2017 року. 

Новіков намагався аргументувати це тим, що його родина набрала кредитів і грошей у борг, аби заплатити 8 млн застави. Тепер кредитори нібито вимагають гроші назад, а через декретну відпустку Новікова грошей він не заробляє. А зарплата дружини йде на життєво необхідні речі: їжу, проживання, одяг тощо.

Але найцікавіше те, що абсолютно ті ж аргументи Новіков надавав Шевченківському районному суду улітку 2019 року, коли справа слухалася там. Тоді суд відмовився зменшувати йому суму застави. Тож виникає запитання, на що сподівався фігурант, коли подавав клопотання вже у ВАКС.

Більше того, Новіков 29 січня не надав жодних доказів, за якими суд мав би вирішити питання про заставу. Він сказав, що вони містяться десь у 26 томах справи. Коли судді запитали, що обвинувачений пропонує їм робити з цим, ані Новіков, ані його адвокат не змогли нічого відповісти. Захисник Новікова навіть сказав, що вони перебувають у тупикові ситуації.

Все-таки суд дав Новікову можливість до засідання 31 січня знайти і надати докази, що він і зробив. Та суддів він не переконав, тож заставу йому не зменшили.

Також на засіданнях дослідили низку доказів, представлени прокурорами. Зокрема це кадрові рішення ДФС, документи про надання розстрочок, матеріали про перетин кордону, відпустки та відрядження Насірова.

За даними слідства, Роман Насіров, зловживаючи своєю посадою, незаконно надав розстрочки зі сплати ренти у 2015 і 2016 роках компаніям екснардепа Олександра Онищенка, задіяним у так званій “газовій справі”. 

Результатом таких незаконних рішень є збитки, завдані державі на понад 2 млрд грн.

***
Слідкуйте за цією та іншими справами оперативно і з поясненнями на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності