Підтримати

“Слуга народу” Янченко і ОПЗЖ хочуть дозволити чиновникам приховувати майно за допомогою дітей

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики залишив у законопроєкті №3355-1 норму, яка полегшить приховування чиновниками користування майном, записаним на неповнолітніх дітей, які не проживають разом з ними. Законопроєкт рекомендують ухвалювати у другому читанні.

Зазначений проєкт закону вносить зміни до Закону “Про запобігання корупції” щодо визначення членів сім’ї, яке також впливає і на декларування чиновників. Зміни дозволять не декларувати неповнолітніх дітей, які проживають окремо від декларанта, відповідно, не декларувати записане на них майно. Хоча нинішній склад Ради восени 2019 року підтримав протилежну позицію і тепер намагається від неї відійти.

Це дасть можливість суб’єкту декларування приховано користуватися майном, яке належить його неповнолітній дитині, яка проживає окремо. Обов’язок декларувати користування майном залишається, але приховати його стає набагато легше, адже виявити і довести такі факти користування складніше. 

До законопроєкту пропонувалися правки, які б залишили чинну редакцію Закону “Про запобігання корупції”. Однак депутатка від “Слуги народу” Галина Янченко, а також депутати від фракції “Опозиційна платформа — За життя” добилися своїми голосами, щоб норму про недекларування дітей залишили. 

Завдяки цим шановним депутатам чиновники зможуть переписувати вартісне, корупційно нажите майно на дітей, з якими не живуть. А якщо навіть і живуть, то можуть спробувати змінити адресу проживання дитини, після чого записувати на неї майно і вільно ним користуватися. Встановити це набагато складніше”, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Варто зазначити, що Національне агентство з питань запобігання корупції і Міністерство юстиції публічно виступили проти зазначеної норми. у НАЗК припускають, що вона призведе до випадків, коли чиновник стверджуватиме, що не живе з дитиною, аби не декларувати її майно.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності