ДБР отримало дозвіл на огляд родовища, де «Полтавський ГЗК» Жеваго видобуває кварцити

Cлідчі ГСУ ДБР отримали дозвіл на огляд земельних ділянок, де ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” видобуває кварцити. Про це Центр протидії корупції дізнався з ухвал Личаківського районного суду м. Львова від 22 грудня 2022 року. 

ПрАТ “Полтавський ГЗК” має спецдозвіл Держгеонадр на видобування кварцитів Горішнє-Плавнинсько-Лавриківського родовища Полтавської області до 2037 року. За версією Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, після дроблення та збагачення видобутих кварцитів підприємство отримує відходи сухої магнітної сепарації, потім їх продає, але право на реалізацію у ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” відсутнє. 

За версією слідства, упродовж 2021-2022 років підприємство продало відходи від видобування кварцитів на понад 49 млн грн “підконтрольним суб`єктам господарювання” через ТОВ “Геомакс”“по мінімальній ціні 30-50 гривень за тонну в рамках договорів поставки під виглядом «нефракційного відсіву». Упродовж 2021 року ТОВ «Геомакс» закупило в ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» більше 966 тисяч тонн відходів. Потім  продавало їх під виглядом щебеню по різній ціні за тонну іншим компаніям. “Отримані внаслідок реалізації кошти були виведені з обігу, розподілені та привласнені між учасниками протиправної схеми”. 

Кримінальне провадження №42022000000001477 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 жовтня 2022 року. Слідчі вбачають ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240 ККУ (“Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин”, максимальне покарання по цій статті передбачає позбавлення волі до 3 років) та ч. 2 ст. 364 ККУ (“Зловживання владою або службовим становищем”, позбавлення волі від 3 до 6 років).

Бенефіціаром ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» вказана британська компанія Ferrexpo PLC, яку контролює український олігарх Костянтин Жеваго. Бенефіціар ТОВ “Геомакс” – Сергій Шпак.

Аліна Стрижак

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Курорт в РФ за $0,57 млрд, який пов’язують із російським ексміністром, купували через власників української фірми. Ця фірма має спецдозвіл Держгеонадр на видобування закарпатських доломітів
Міністерство юстиції повернуло Новинського у пів сотні компаній (спойлер – це добре)
Компанія, яка користується українським стратегічним мідним родовищем, пов’язана з санкційним Новинським. Частина резиденції Онуфрія записана на менеджера-росіянина зі структури цієї фірми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності