Підтримати

Шість відводів суддям і відеоконференція: в апеляції ВАКС відбулося засідання у справі Труханова

В Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відбулося засідання у справі про розкрадання одеським мером Геннадієм Трухановим зі спільниками 92 млн грн під час закупівлі міськрадою Одеси будівель заводу “Краян”. Суд вирішив проводити наступні засідання в режимі відеоконференції з Приморським райсудом Одеси.

Під час засідання адвокати по черзі заявили колегії суддів і особисто головуючому судді Панкуличу шість відводів. Суд відмовив в усіх шістьох випадках, бо жоден з відводів не був належним чином обґрунтованим. Серед причин захисники зазначали наступне:

  • суддя з колегії Панаїд нібито не має 5 років суддівського стажу (є вимога, щоб один із колегії був суддею із п’ятирічним стажем), бо здійснював правосуддя до ВАКС 4 роки і 11 місяців. Але адвокат чомусь не звернув увагу на те, що «здійснювати правосуддя» і бути суддею — різні речі. Також захисника не насторожило те, що Панаїд потрапив на роботу до апеляції ВАКС, де вимогою був стаж у 5 років для судді;
  • Антикорсуд нібито неконституційний, тож і колегія неконституційна;
  • головуючий суддя Панкулич нібито перебрав на себе повноваження секретаря, коли підписував судові повістки, хоча це й не свідчить про неупередженість. До того ж стаття 137 КПК вказує, що у повістці може бути підпис прокурора, слідчого, судді.

Також адвокати намагалися добитися заборони деяким ЗМІ проводити онлайн-трансляцію засідання. Аргументували це тим, що у Кримінальному процесуальному кодексі немає згадки про онлайн-трансляцію. Але суддя наголосив, що згідно з Конституцією України, дозволеним є те, що не заборонено. Такі транслції не заборонені, тож суд дозволив.

Ми зіштовхуємося з сумною, але вже поширеною практикою деяких адвокатів в Антикорупційному суді. Вони використовують всі можливості, аби затягувати процес, а деякі відверто хамлять суддям. Один із захисників, наприклад, сказав, що на суддів тисне якась “третя сила”. Але пощастило, що головуючий Віктор Панкулич не збирається терпіти цього і присікає зловживання”, — каже юрист Центру протидії корупції (ЦПК) Андрій Савін.

Також суд задовольнив клопотання обвинувачених про відеоконференцію з Приморського райсуду Одеси. Це передбачає, що обвинувачені будуть в Одесі, а майже всі їхні захисники у Києві. Але суддя одразу наголосив, що при першому ж намаганні затягнути процес поверне усіх до Києва. Він побоюється, що під виглядом необхідності особисто поспілкуватися з клієнтами адвокати будуть зривати засідання.

Нагадаємо, у липні 2019 року Малиновський районний суд Одеси повністю виправдав Геннадія Труханова і його спільників. Суд визнав майже усі докази Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) недопустимими.

Попри надмірну швидкість, з якою суд першої інстанції розглядав справу Труханова, апеляція Одеської області не встигла розглянути справу, бо почав свою роботу ВАКС. Тепер прокурори САП просять Апеляційну палату скасувати вирок і направити справу до першої інстанції Антикорсуду на новий розгляд.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності