Підтримати

Шевченківський суд відмовив ГПУ у подовженні розслідування щодо “плівок ОАСК”

Суддя Шевченківського суду м. Києва Тетяна Овсеп’ян на засіданні 7 листопада відмовилася подовжити строки досудового розслідування у кримінальній справі щодо скандальних суддів Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК). Це означає, що тепер прокуратура не зможе провести експертизу та інші необхідні слідчі дії і змушена буде або закрити справу, або скерувати до суду без експертизи.

Як відомо, раніше Генпрокуратура України подала клопотання для здійснення фоноскопічної експертизи записів з кабінету голови суду Павла Вовка та отримання результатів.

Павло Вовк
Павло Вовк

Крім проведення експертизи, в ГПУ наголошували, що їм необхідно допитати понад 70 людей. Оскільки ухвала суду оскарженню не підлягає, у слідства залишається лише два дні на розслідування провадження.

Нагадаємо, наприкінці липня 2019 року у будівлі ОАСК відбулися обшуки щодо винесення суддями цього суду завідомо неправосудних рішень. Тоді ж представники Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро оприлюднили аудіозаписи розмов скандальних суддів — голови установи Павла Вовка, а також — Євгена Аблова й Ігоря Погрібніченка.

Виявилося, що під керівництвом Вовка були створені штучні умови для перешкоджання роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Зокрема, судді розробили схему ухвалення завідомо неправосудних рішень, щоб не допустити планову оцінку ВККС суддів всього ОАСК на чолі з Вовком, очевидно, остерігаючись звільнення, яке може ініціювати ВККС за результатами оцінювання.

На початку серпня 2019 року Павлу Вовку, Євгену Аблову, Ігорю Погрібніченку, а також Одеському судді Івану Шепітку вручили підозри про скоєння злочинів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності