Шевченківський суд незаконно відмовився передавати справи НАБУ напряму в Антикорсуд

Шевченківський районний суд Києва не передав справи топкорупції Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної справи (САП) до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Це прямо порушує Кримінальний процесуальний кодекс. 

Сьогодні, 20 вересня, відбулося засідання у справі обвинуваченого у розкраданні майже 700 млн грн українських держпідприємств колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. 

Як відомо, від 5 вересня працює ВАКС і закон вимагає передачу всіх справ топкорупції напряму до антикорупційного суду. Але судді Лідія Щебуняєва, Олена Мелешак та Володимир Бугіль відмовилися виконати закон і направити справу у ВАКС і направили її до Київської апеляції, щоб та в свою чергу звернулася до Верховного суду. 

“Це лише дарує час обвинуваченому в розкраданнях держбюджету на 700 млн грн час Мартиненку. Ми розцінюємо це як спробу уникнути передачі справи до антикорупційного суду, бо це прямо суперечить закону. Перехідні положення Кримінального-процесуального кодексу вимагають аби такі справи напряму передавалися до ВАС”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Однак, тепер передача однієї з найперших і найгучніших справ НАБУ і САП до Антикорупційного суду опиняється під ризиком. 

В той же час, 16 вересня ці ж судді  Шевченківського суду передали напряму до ВАКС справу спільників Мартиненка – Павла Скаленка та Володимира Святненка, яких обвинувачують в цій же схемі. 

Виявляється, справа Мартиненка не єдина, яку Шевченківський суд вирішив затягнути. Раніше цей суд відмовився передавати до ВАКС резонансну справу ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Судді так само направили її в апеляцію, яка має звернутися до Верховного суду. 

“Два таких рішення це вже системне явище, яке свідчить про вибірковість і ставить під загрозу швидкий та об’єктивний розгляд”,  — додає Олена Щербан.

Насіров обвинувачується в тому, що в період 2015-2016 роках він незаконно дозволив компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка не сплачувати податки за користування надрами. Ці незаконні дії Насірова завдали державі збитків на суму понад 2 млрд гривень.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності