Підтримати

Шафранський перед звільненням включив фармацевтичних лобістів до комісії, яка визначатиме політику щодо ліків

В.о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський за день до свого звільнення, про яке було оголошено на засіданні Кабінету Міністрів України 27 липня 2016 року, підписав наказ, яким особисто ввів до групи з розробки Національної політики лікарських засобів 9 лобістів – представників фармацевтичної індустрії.

Серед них, зокрема, Петро Багрій, Президент Асоціації “Виробників ліків України” та представники майже всіх компаній, які входять до Асоціації.

Як відомо, група з розробки Нацполітики лікарьских засобів розробляє підходи до оцінювання якості лікарських засобів, державного регулювання цін та державного забезпечення ліками населення.

“До переліку новопризначенців, підписаних Шафранським, потрапили навіть представники відділів кадрів підпорядкованих підприємств. Складається враження, що національна політика буде формуватися без участі тих, хто ці ліки призначає та кому ці ліки прописуються – в групі відсутні представники пацієнтських організацій та професійних лікарських спільнот”, – пояснює Олександра Устінова, член правління Центру протидії корупції.

За словами Устінової, формувати групу почала екс-заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко, яку ЗМІ пов’язують із Глібом Загорієм, власником фармацевтичного заводу “Дарниця” та депутатом від БПП.

“Він є прямим конкурентом Асоціації “Виробників ліків України”, тому недаремно на початку формування групи представники Асоціації не потрапили до її складу”, каже активістка.

Фахівці, делеговані до складу цієї групи, окрім політик розроблятимуть і стратегію переходу від закупівель ліків міжнародними організаціями до державного закупівельного Агентства, яке має запрацювати з 2020 року.

Як відомо, компанії, пов’язані з Петром Багрієм, багато років поспіль вигравали тендери МОЗ на закупівлю ліків.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Кабмін затвердив ручне керування медичних закупівель: країна може залишитися без ліків
ЗАЯВА – Громадські організації закликають Степанова не призначати куратором майже 100 мільярдів фігуранта антикорупційних розслідувань
АНОНС – Куратор 100 мільярдів. Як Степанов без зайвих очей обиратиме очільника Національної служби здоров’я

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності