Шабуніну перекваліфікували справу на побиття журналіста. Йому “світить” 5 років

Голові Центру Протидії Корупції Віталію Шабуніну слідство перекваліфікувало справу. Тепер йому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України “Погроза або насильство щодо журналіста”. Якщо провину активіста доведуть, йому загрожує до 5 років ув’язнення.

Untitled design (1)

Підозра була змінена 15 січня і вручена сьогодні, 18 січня, слідчим Чеберяком О.М Дніпровського управління поліції. Досудове слідство, зі слів слідчого, завершено і обирати запобіжний захід підозрюваному не будуть. Справу найближчим часом буде скеровано до суду.

“Відсутність бажання у слідчих та прокурорів обирати запобіжний захід означає лише одне – що особа не ухиляється від розслідування та не несе жодної загрози суспільству, що важко співставити зі злочином, який інкримінують Віталію Шабуніну, – адвокат підозрюваного Олена Щербан. – Це знову ж таки дає підстави говорити про політичну природу справи”.

В ЦПК вважають, що перекваліфікація справи на статтю з більшою відповідальністю, яка передбачає ув’язнення до 5 років – це продовження тиску на організацію.

Хочемо нагадати, що вказану статтю слідчі вже намагалися інкримінувати активісту влітку, проте в останній момент передумали. “З того часу, наскільки нам відомо, в матеріалах справи не з′явилося жодних додаткових доказів, які б підтверджували факт перешкоджання саме журналістській діяльності, тому для нас очевидно, що мотивація такої зміни виключно політична”, – додає адвокат активіста.

В матеріалах справи не з′явилося жодних додаткових доказів, які б підтверджували факт перешкоджання саме журналістській діяльності, тому для нас очевидно, що мотивація такої зміни виключно політична

Справу з самого початку “розслідувало” 9 слідчих, строк розслідування подовжували уже 4 рази. Раніше, у ході судового засідання адвокати Шабуніна звернули увагу суду на те, що протоколи допитів свідків, які надали прокурори, написані “під копірку”. Крім того, адвокати зазначили, що текст висновку медичного експерта, на основі якого була складена підозра, містить неточності та неправдиві факти.

Так, ушкодження у Філімоненка зафіксовано на лівій стороні обличчя, хоча на відео видно, що Шабунін вдарив його по правій половині. Крім того, під час суду стало відомо, що лікарі “швидкої”, котрі госпіталізували Всеволода Філімоненка, не виявили ушкоджень і його перевели до іншої лікарні. Ушкодження у Філімоненко за дивним збігом обставин, лікарі змогли виявити лише після 12 днів його перебування у лікарні.

Щоб ініціювати справу за фальсифікацію висновку медичної експертизи адвокатам Шабуніна довелося йти до суду. Прокуратура спочатку відмовилися відкривати провадження за фактом фальсифікації. Наразі, ця справа знаходиться в поліції Подільського району, проте слідчі з початку розслідування у листопаді і до сьогодні фактично не здійснили жодної процесуальної дії.

Прикметно, що інші справи про напади та побиття журналістів правоохоронці розслідують безрезультативно. Лише одиниці справ доходять до суду. Зокрема, після Революції гідності за статтею 345-1, що інкримінується Шабуніну, було винесено лише 3 вироки. У двох випадках це – угода про примирення, а в третьому обвинуваченого взагалі звільнено від відбування покарання з іспитовим строком.


Нагадаємо, що 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком, помічником депутата Радикальної Партії Сергія Мельничука. Філімоненко називає себе журналістом, але більш відомий своїми багатьма провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

З оприлюдненого активістами відео видно, що так званий “журналіст” спровокував Шабуніна, і той вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги, яку він довів до сліз. Через деякий час цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому в обличчя газовим балончиком. А вже 16 серпня Шабуніну вручили підозру за завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

“Я готовий нести відповідальність за те, що вдарив Філімоненка, – говорить Шабунін, голова правління ЦПК. – Проте Філімоненко не є журналістом, а докази, які були зібрані, зокрема висновок медичної експертизи, були сфальсифіковані. Це говорить про те, що це виключно політичне рішення, яке не має нічого спільного з ударом, а є помстою влади за діяльність нашої організації”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Розбіжності у свідченнях та відсутність меддокументів: суд у справі Шабуніна допитав судмедексперта та рентгенолога
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності