Семеро українських номіналів зазначені бенефіціарами більшої кількості компаній, ніж топ-олігархи — Звіт

Центр протидії корупції  у своєму звіті “Що ЄДР розповів про бенефіціарів компаній” ідентифікував 7 “бенефіціарів”, які  мають ознаки номіналів, а їхні компанії, ймовірно, використовуються для фіктивного підприємництва.

Номінальний власник — це особа, яка формально зазначена власником  компанії, однак цей власник лише виконує вказівки іншої особи, яка здійснює вирішальний контроль над юридичною особою. 

Наприклад, Венедиктова Дар’я Валеріївна в офіційному державному реєстрі зазначена  бенефіціарним власником 188 юридичних осіб. Насправді вона не є фактичним вигодоодержувачем цих компаній. Відповідно до вироку суду у кримінальній справі щодо підроблення документів у сфері господарської діяльності Дар’я Венедиктова за 5000 грн щомісячної винагороди погодилась стати формальним директором та власником однієї з компаній з метою здійснення фіктивних безтоварних операцій.

Ймовірно, фактична кількість компаній, контролерами яких є олігархи, є значно більшою, але вони можуть переховуватися за іноземними компаніями та зазначати, що бенефіціар у компанії відсутній, його неможливо визначити або зазначати  номінального власника компанії.

Згідно з інформацією ЦПК, в  Україні існує тенденція до зазначення номінальних власників замість реальних бенефіціарів, в тому числі у зв’язку з намаганням українських посадовців та олігархів приховати свій реальний контроль над компаніями.

Більше про результати аналітики за посиланням: https://project.liga.net/projects/beneficiar/

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У 2020 році українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності. Звіт 
90% препаратів з програми дорослої онкології сьогодні закуповують дешевше ніж 2014 року — звіт ЦПК
АНОНС — Презентація аналітичного звіту: наскільки ефективно Україна закуповує дороговартісне лікування для онкохворих

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності