Підтримати

3 млн гривень з європейської допомоги хотіли розпиляти на повенях у Карпатах

Чиновники Чернівецької області хотіли закупити обладнання для моніторингу та протидії повеням в Карпатах на 3 млн. гривень  дорожче ринкової вартості.

Договір на постачання обладнання для гідро постів та опадомірів було укладено на 9, 78 млн. гривень, в той час, як компанію, що пропонувала закупити обладнання на 3 млн.  дешевше, викинули з торгів. Гроші, за які накуповувалось обладнання, були надані Україні в рамках допомоги боротьби з паводками, від яких постійно потерпає західна частина  країни.

“Схема стандартна  – на тендер виходять 2 компанії, які мають спільного власника для створення конкуренції із завідома завищеними цінами та незначною різницею, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Але довести спільного власника цих компаній досить просто, зазвичай через одну підставну фірму спливає один і то й же власник, що є прямим порушення законодавства, на яке закривають очі чиновники, маючи з цього свій зиск”.

Саме так і вчинили  чиновники Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, яке за результатами тендеру уклало угоду з ТВО “Київська будівельна компанія “Альянс” на 9,78 млн. гривень. Власниками фірми “Альянс” є Олена Хоменко і “БС-Капітал”, дочірня компанія фірми “1 ІNC”, зареєстрованої на островах Сент-Вінсент і Гренадіни (Карибьке море).

Слід відзначити, що власником дочірньої компанії, а отже і “БС Капітал” та співвласником фірми «Альянс», яка виграла тендер є Дмитро Сергійович Лошаков, який на диво виявився і власником компанії конкурента на тендері – ПАТ “Банкомзв’язку”.

Слід відзначити, що компанія-власник переможця, та компанія конкурент до всього ще й зареєстровані за однією адресою у Київській області.

Пропозицію третього учасника, ТОВ “Оріон-Україна”, яке зголошувалося виконати роботи на 3 мільйони дешевше, було відхилено – за неповний пакет документів і невідповідність техзавданню.

Завдяки зверненню та оскарженню результатів тендеру активістами з “Центру протидії корупції” договір про надання послуг був розірваний, а на голову Комітету з конкурсних торгів складено протокол. Справу направлено до суду.

Хочемо зазначити, що будівництво гідро постів здійснюється у рамках міжнародного проекту MIS ETC 966 – “Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут, шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT”.

Основною метою проекту є організація моніторингу стану вказаних річок, передбачення повеней і розробка геоінформаційної системи управління та картографування зон небезпеки і вірогідних зон затоплення. З цією метою на річках Прут і Сірет будуть встановлені 17 автоматизованих гідро постів, ще 7 опадомірів поставлять у Карпатах, звідки річки беруть свій початок. Через GPRS дані спостережень потраплятимуть до диспетчерсько-аналітичних центрів гідрометеослужби та управління водного господарства.

Проект реалізується спільно з Молдовою та Румунією, які також потерпають від повеней, спричинених Сіретом і Прутом.

Загальна вартість робіт – € 9,24 млн, із них €8,28 млн, тобто майже 90%, у вигляді гранту профінансує Євросоюз.

Дністровсько прутське басейнове управління ДФІ розірвання договору_Сторінка_1  Дністровсько прутське басейнове управління ДФІ розірвання договору_Сторінка_2

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності