3 млн гривень з європейської допомоги хотіли розпиляти на повенях у Карпатах

Чиновники Чернівецької області хотіли закупити обладнання для моніторингу та протидії повеням в Карпатах на 3 млн. гривень  дорожче ринкової вартості.

Договір на постачання обладнання для гідро постів та опадомірів було укладено на 9, 78 млн. гривень, в той час, як компанію, що пропонувала закупити обладнання на 3 млн.  дешевше, викинули з торгів. Гроші, за які накуповувалось обладнання, були надані Україні в рамках допомоги боротьби з паводками, від яких постійно потерпає західна частина  країни.

“Схема стандартна  – на тендер виходять 2 компанії, які мають спільного власника для створення конкуренції із завідома завищеними цінами та незначною різницею, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Але довести спільного власника цих компаній досить просто, зазвичай через одну підставну фірму спливає один і то й же власник, що є прямим порушення законодавства, на яке закривають очі чиновники, маючи з цього свій зиск”.

Саме так і вчинили  чиновники Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, яке за результатами тендеру уклало угоду з ТВО “Київська будівельна компанія “Альянс” на 9,78 млн. гривень. Власниками фірми “Альянс” є Олена Хоменко і “БС-Капітал”, дочірня компанія фірми “1 ІNC”, зареєстрованої на островах Сент-Вінсент і Гренадіни (Карибьке море).

Слід відзначити, що власником дочірньої компанії, а отже і “БС Капітал” та співвласником фірми «Альянс», яка виграла тендер є Дмитро Сергійович Лошаков, який на диво виявився і власником компанії конкурента на тендері – ПАТ “Банкомзв’язку”.

Слід відзначити, що компанія-власник переможця, та компанія конкурент до всього ще й зареєстровані за однією адресою у Київській області.

Пропозицію третього учасника, ТОВ “Оріон-Україна”, яке зголошувалося виконати роботи на 3 мільйони дешевше, було відхилено – за неповний пакет документів і невідповідність техзавданню.

Завдяки зверненню та оскарженню результатів тендеру активістами з “Центру протидії корупції” договір про надання послуг був розірваний, а на голову Комітету з конкурсних торгів складено протокол. Справу направлено до суду.

Хочемо зазначити, що будівництво гідро постів здійснюється у рамках міжнародного проекту MIS ETC 966 – “Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут, шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT”.

Основною метою проекту є організація моніторингу стану вказаних річок, передбачення повеней і розробка геоінформаційної системи управління та картографування зон небезпеки і вірогідних зон затоплення. З цією метою на річках Прут і Сірет будуть встановлені 17 автоматизованих гідро постів, ще 7 опадомірів поставлять у Карпатах, звідки річки беруть свій початок. Через GPRS дані спостережень потраплятимуть до диспетчерсько-аналітичних центрів гідрометеослужби та управління водного господарства.

Проект реалізується спільно з Молдовою та Румунією, які також потерпають від повеней, спричинених Сіретом і Прутом.

Загальна вартість робіт – € 9,24 млн, із них €8,28 млн, тобто майже 90%, у вигляді гранту профінансує Євросоюз.

Дністровсько прутське басейнове управління ДФІ розірвання договору_Сторінка_1  Дністровсько прутське басейнове управління ДФІ розірвання договору_Сторінка_2

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У прокуратурі вдруге “відмазали” від відповідальності друга Татарова Симоненка, який їздив на Новий Рік у відпустку до Іспанії на Мерседесі
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності